Wpis z mikrobloga

@jazdunia: rok temu jak byłem najemcą to wynajmujący chciał, żebym płacił osobno przelewy a jak byłem najemcą 4 lata temu u kogo innego to nic nie mówił, szło jednym przelewem

może nie ma różnicy a może teraz coś się zmieniło
  • Odpowiedz
@jazdunia: Zgodnie z przepisami przychodem jest tylko czynsz najmu, który podlega opodatkowaniu. Natomiast opłaty eksploatacyjne to koszty ponoszone przez najemcę i nawet jeśli wpłaca on wynajmującemu zaliczki na poczet tych opłat, to wynajmujący jest jedynie pośrednikiem pomiędzy dostawcą mediów, a najemcą, w związku z czym kwota tych opłat nie wlicza się do jego przychodu z najmu.

Tak to interpretuje:

https://tur-nieruchomosci.pl/blog/czynsz-najmu-a-oplaty-eksploatacyjne-jak-sie-rozliczac/
  • Odpowiedz
@jazdunia: zależy jak bardzo chcesz mu utrudnić życie. Jeden przelew jego wygoda bo robi raz i potem Ty wyliczasz. Dwa przelewy, Ty wyliczasz on musi wtedy dwa osobne przelewy zrobić ale dla Ciebie wygodne bo masz osobno czynsz a osobnym przelewem rachunki. Ty decydujesz co jest dla Ciebie lepsze
  • Odpowiedz
@jazdunia: z tego co ja rozumiem to nie musisz rozbijać na dwa przelewy. Dla US ważne jest to co masz zapisane w umowie, i ryczaut płacisz od kwoty zapisanej w umowie, a nie od kwoty przelewu.
Ale polecam zadzwonić do US i zapytać, tam zazwyczaj mili ludzie udzielą informacji.
  • Odpowiedz