Wpis z mikrobloga

Wczoraj wieczorem policzyłem sobie tak na szybko i wyszło mi, że przy dobrych wiatrach mój syn (który jest jedynakiem) odziedziczy w ciągu swojego życia 9 nieruchomości. Spowodowane jest to głównie tym, że rodzina z mojej i żony strony jest w miarę liczna ale nikomu się nie chce rodzić żadnych dzieci. I tak oto mój syn będzie sobie żył w dostatku, kiedy jego ojciec wypruwał sobie ostatnie żyły pracując po 12 godzin dziennie (także w weekendy) aby kupić mieszkanie ¯\(ツ)/¯
#nieruchomosci #dzieci #demografia
  • 62
  • Odpowiedz
@Klimbert: Pomyśl że za 40-50 lat takich osób będą setki tysięcy. A on się będzie martwił co zrobić żeby rząd mu nie zabrał tych mieszkań a imigranci nie zniszczyli. Oczywiście jeśli w międzyczasie nie wybuchnie jakaś wojna.
  • Odpowiedz
@Klimbert: Ale wiesz, że opisałeś dokładnie proces ubożenia rodziny?

Twój syn ma fatamorganę bogactwa bo przypad mu kapitał który „przysługiwał” dużo większej ilości dzieci/rodzeństwa których nie miał.

Ludzie w ogóle nie zauważają faktu, że wzrost pozornego bogactwa który następuje nie burze sie z faktycznego wzrostu lecz z konsolidacji kapitału który w normalnych warunkach powinien zostać. Rozdzielony na więcej osób.
  • Odpowiedz
@Klimbert: ale bardzo optymistycznie zakładasz, że każdy krewny przekaże akurat Twojemu jedynemu potomkowi mieszkanie - gdzie do tego czasu ja myślę że produkt pod nazwą "odwrócony kredyt hipoteczny" bardzo się upowszechni i unormuje a bezdzietne pary na starość będą wolały miesięcznie mieć X tysięcy złotych więcej żeby sobie np. na urlop wyjechać / na leki dołożyć w gorszej sytuacji w zamian za przejęcie nieruchomości przez wierzyciela po ich śmierci

no chyba
Dietetyq - @Klimbert: ale bardzo optymistycznie zakładasz, że każdy krewny przekaże a...

źródło: 28183557-the-little-boy-dressed-as-a-king-isolated-on-white-background

Pobierz
  • Odpowiedz
@Dietetyq: samotne dziadki będą kupowały od samotnych dziadków puste mieszkania? Uważasz że młodzi zgodzą się nieść ciężar obcych dziadow i np. nie wyjadą lub będą obchodzić prawo lub dojdzie do rewolty. Bo kto się postawi? Stare dziady?
  • Odpowiedz
samotne dziadki będą kupowały od samotnych dziadków puste mieszkania? Uważasz że młodzi zgodzą się nieść ciężar obcych dziadow i np. nie wyjadą lub będą obchodzić prawo lub dojdzie do rewolty. Bo kto się postawi? Stare dziady?


@ciemnienie: lol nie, państwo to skupi tak samo jak teraz wali 13 i 14 emerytury bo to ich elektorat a nie że nas na to stać czy ma to jakiś logiczny sens
  • Odpowiedz
@greenbong: mam beke tu z ludzi. Okazuje się że lepiej nie mieć nieruchomości niż mieć. Bo jak masz to nagle jest za dużo kłopotu. A tak w ogóle to za 10 lat nie będzie miał kto mieszkać xD
  • Odpowiedz
@ciemnienie: a po co państwo Polskie daje 13 i 14 emeryturę, a po co daje 800+, a po co dawało tarcze przedsiębiorcą w czasie Covidu, a po co robi dopłatę do kredytu w formie kredytu 2% ?
  • Odpowiedz
mam beke tu z ludzi. Okazuje się że lepiej nie mieć nieruchomości niż mieć. Bo jak masz to nagle jest za dużo kłopotu. A tak w ogóle to za 10 lat nie będzie miał kto mieszkać xD


@Pioneer95: Tu raczej chodzi o to, że lepiej by było dla wszystkich (prawdopodobnie też dla tych wnuków), gdyby jednak te betonowe majątki przekierować na bardziej korzystne społecznie sektory gospodarki.
  • Odpowiedz