Wpis z mikrobloga

Wczoraj wieczorem policzyłem sobie tak na szybko i wyszło mi, że przy dobrych wiatrach mój syn (który jest jedynakiem) odziedziczy w ciągu swojego życia 9 nieruchomości. Spowodowane jest to głównie tym, że rodzina z mojej i żony strony jest w miarę liczna ale nikomu się nie chce rodzić żadnych dzieci. I tak oto mój syn będzie sobie żył w dostatku, kiedy jego ojciec wypruwał sobie ostatnie żyły pracując po 12 godzin dziennie (także w weekendy) aby kupić mieszkanie ¯\(ツ)/¯
#nieruchomosci #dzieci #demografia
  • 62
  • Odpowiedz
Spowodowane jest to głównie tym, że rodzina z mojej i żony strony jest w miarę liczna ale nikomu się nie chce rodzić żadnych dzieci.


@Klimbert: wszyscy #!$%@?ą odwrotną hipotekę na starość i #!$%@? odziedziczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

rodzina z mojej i żony strony jest w miarę liczna ale nikomu się nie chce rodzić żadnych dzieci

@Klimbert: a skąd pewność, że mu to zapiszą? Może sobie wezmą odwróconą hipotekę, albo w drugiej części rodziny są jakieś dzieci. Poza tym jeśli dostanie te mieszkania mając z 50 lat (bo pewnie jeszcze trochę wszyscy pożyją), to w sumie co mu po tym? Pierwsze i tak będzie musiał kupić.
A po trzecie,
  • Odpowiedz
@Klimbert jeżeli dostanie te nieruchomości w dużych miastach to będzie bogaty. Bo jak jeżeli to będą domu z PRL, gdzieś na wsi lub jakim małym miasteczku gminnym, które będą nadawały się tylko do rozbiórki to raczej twój syn będzie próbował się pozbyć problemu. Dzisiaj twój syn ten dom na wsi jeszcze sprzeda za mniejsze czy większe pieniądze ale jak wejdą normy energetyczne to może się okazać że żeby go sprzedać to albo
  • Odpowiedz
@Klimbert: ile głosow, że nieruchomości nic mu nie dadzą xd A ponoć wszyscy bezdzietni beda żyć jak królowe z wynajmu lub kapitału, bo zaoszczędzą kasę nie utrzymując dzieci xd
  • Odpowiedz
I tak oto mój syn będzie sobie żył w dostatku, kiedy jego ojciec wypruwał sobie ostatnie żyły pracując po 12 godzin dziennie (także w weekendy) aby kupić mieszkanie ¯\(ツ)/¯


@Klimbert: Prędzej dostanie podatek od spadku i państwo #!$%@? sporą część tego co wypracowała cała rodzina.
  • Odpowiedz
  • 0
@Klimbert Taka perspektywa Polski na najbliższe dekady. O ile mieszkania w centrach dużych miast mogą się wybronić, bo zawsze je student/imigrant wynajmie, tak domy w mniejszych aglomeracjach będą tanie jak barszcz za te kilka lat.
  • Odpowiedz
  • 0
wszyscy #!$%@?ą odwrotną hipotekę na starość i #!$%@? odziedziczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Yahoo_: krwa faktycznie nie pomyślałem o tym :D

A po trzecie, jeśli będzie żył w dostatku to chyba jako ojciec powinieneś się cieszyć, a nie wypominać, że sam musiałeś pracować po 12h a on dostał? XD


@Limonene: oczywiście, że się cieszę. Na dodatek nie będę musiał się mu dokłądać do mieszkania.

Realny profit
  • Odpowiedz
@Klimbert: Ta bo rodzina już leci przepisywać XD. Raz że podatki a dwa głodowe emerytury ludzi bez dzieci mówi to panu coś? Sprzedadzą firmie scam co będzie im do końca życia płacić 500zł co miesiąc
  • Odpowiedz
ile głosow, że nieruchomości nic mu nie dadzą xd A ponoć wszyscy bezdzietni beda żyć jak królowe z wynajmu lub kapitału, bo zaoszczędzą kasę nie utrzymując dzieci xd


@ciemnienie: a ty czasami nie masz dzieci z powodow nie egoistycznych?
  • Odpowiedz
@Klimbert: jedynak, tak? No to szansa, że się rozmnoży w przyszłości, za wielka nie jest.

Patrzę tak po rodzinie i widzę trzydziestoparolatków, którzy zamiast dzieci, inwestują uczucia w psy. Ale tam od dziecka leciało antynatalizmem i wbijaniem do głowy, że ma się realizować, używać świata a dzieci to takie poświęcenie, że lepiej sobie darować.

Lada dzień czterdziestka, więc raczej już po ptokach, ale może młodszy brat wpadnie i pociągnie tę nitkę
  • Odpowiedz
@qusqui21: nie, egoistyczne powody bycia rodzicem to sobie wymyślili, ci co nie mają realnego pojęcia o rodzicielstwie a projektują swoje połamane dzieciństwo i zycie na innych - antynatalisci.
  • Odpowiedz
żył w dostatku


@Klimbert: twój syn nie będzie żył w dostatku, bo zmniejszenie ilości pracujących spowoduje wzrost kosztów utrzymania emerytów

Ponadto będzie za dużo mieszkań i za mało ludzi.
No chyba że globalne ocieplenie, które jest niepowtarzalnym faktem, sprawi że będziesz jednak więcej imigrantów.

Niestety, spowoduje to wzrost niepokojów społecznych.
  • Odpowiedz