Wpis z mikrobloga

Mentzen w rozmowie z Mazurkiem powiedział, że w razie wojny trzeba bronić ojczyzny i gdyby był zwykłym obywatelem to wystąpiłby do wojska. Ale jako że jest posłem, to nie będzie mógł, bo poseł ma inne obowiązki. I taki #!$%@? z bronienia ojczyzny przez przedstawiciela husarskiej partii. No ja ciebie mordo rozumiem, gdybym nie był posłem to bym też walczył, no mówię ci, ale jako poseł no nie mogę rozumiesz mordo ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Czyli co Mentzen każe innym walczyć jak na prawicę przystało, ale sam już ma wymówkę? Ja naprawdę nie rozumiem co ludzie widzą w Mentzenie, jeszcze kilka lat temu sam byłem w nim zapatrzony, ale teraz Mentzen wydaje się taki nijaki zarówno gospodarczo jak i światopoglądowo. Jedyne co mu wychodzi w polityce to tikotki i właściwie tylko tyle. #kanalzero #polityka
  • 41
w polsce mamy system parlamentarny, aby nasze panstwo dzialalo są nam potrzebni poslowie, ktorzy glosuja w sejmie, a nie siedza na froncie w okopie


@kfiatek_na_parapecie: Posłowie są od tworzenia prawa, a nie kierowania państwem - pomieszałeś władzę ustawodawczą z wykonawczą. Aaa no i nazwy krajów piszemy z dużej litery.
Ale ten #!$%@? z kolorowymi włosami z lewicy, co matkę lał, #!$%@?ł że nie można bekać, oddychać ani jeść mięsa bo CO2! Ale jak my wytknęli że sam lata do Brukseli samolotami co trochę to już oooj ależ nie róbmy z tego karykatury, nie będę jeździł jakimś pociągiem
@kfiatek_na_parapecie: xD Nauczyłeś sie na WOSie, że mamy w PL system parlamentarny i srasz tym na lewo i prawo. No mamy, ale poseł nie jest uwiązany tym mandatem i może z niego zrezygnować. I zgadnij co się wtedy dzieje? Na jego miejsce wchodzi następny xD Już nie mówiąc, że chyba nie wiesz jak działają stany nadzwyczajne w Polsce - stan wojny i stan wojenny.

Masz przykłady posłów z czasów wojny polsko-bolszewickiej
@Anthermil: ale wy jestescie przychlastami, umówiliscie sie czy co? czemu tak duzo was sie zebralo? posłowie nie mogą być objęci obowiązkiem poboru w trakcie wojny, a jesli ktos chce być ochotnikiem to sobie #!$%@? bedzie ochotnikiem, rozumiesz juz czy #!$%@? chcesz, zeby ci to rozrysowac na tablicy?
Pokaż mi w konstytucji zapis, że państwo nie może istnieć bez głosowania posłów, cymbale.


@matt-pitt: Art. 10.

Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera się na podziale i równowadze władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej.

Władzę ustawodawczą sprawują Sejm i Senat, władzę wykonawczą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Rada Ministrów, a władzę sądowniczą sądy i trybunały.

czyli mamy wypierolić wszystkich parlamentarzystów na front i zyc bez władzy ustawodawczej bo jakiś upośledzony wykopek tak chce?
Mentzen w rozmowie z Mazurkiem powiedział, że w razie wojny trzeba bronić ojczyzny i gdyby był zwykłym obywatelem to wystąpiłby do wojska. Ale jako że jest posłem, to nie będzie mógł, bo poseł ma inne obowiązki.

Mentzen to typowy przykład prawicowego katoliba, który wyznacza ludziom jak mają żyć, ale te zasady ich już nie dotyczą, bo oni mają szczególną sytuację xD


@kfiatek_na_parapecie: Czytaj ze zrozumieniem lol Gdyby Mentzen był patriotą, który
@kfiatek_na_parapecie: ale Ty dalej nie rozumiesz jednej rzeczy. Niech którykolwiek przy swojej wypowiedzi na temat poboru, ćwiczeń etc zadeklaruje że w przypadku wojny etc zrzeka się mandatu i idzie walczyć bo jest patriotą. A nie śmieci do okopów, a ja chciał bym no ale nie mogę tak wyszło…
Widzisz różnice? Wiadomo że nie pójdą wszyscy, #!$%@? żaden tak nie powie i nie zrealizuje tego bo po co ma ginąć skoro może
@metjumakk: Posłowie powinni podlegać poborowi tak jak inni obywatele. Jeśli poseł dostanie powołanie to może je odroczyć do czasu zakończenia pracy jako poseł. Jak przez 8 lat pracy jako poseł dostanie trzy wezwania do woja to powinno mu się to zsumować. Dodatkowo ci co zagłosują za poborem powinni obowiązkowo dostać powołanie do woja
w polsce mamy system parlamentarny, aby nasze panstwo dzialalo są nam potrzebni poslowie, ktorzy glosuja w sejmie, a nie siedza na froncie w okopie, sadze, ze nie jest to trudne do zrozumienia, no ale z tego co widze niektorzy maja problemy


@kfiatek_na_parapecie: zbyt merytoryczne zdanie. Populizm w kwestii poboru tutaj to czysta januszeria. Wykopki obśmiewają pisowców/boomerów/grażyny a sami nie rozumieją podstawowych mechanizmów państwowych.

Gdyby Mentzen był patriotą, który uważa, że walka
jeszcze kilka lat temu sam byłem w nim zapatrzony, ale teraz Mentzen wydaje się taki nijaki zarówno gospodarczo jak i światopoglądowo


@metjumakk: cykl życia kuca, kto przez to nie przeszedł, nie wie co to życie.


Witamy po jasnej stronie mocy w #neuropa ( ͡° ͜ʖ ͡°)