Wpis z mikrobloga

to jednak nieprawda, że ceny odkleiły się w całej Polsce


@Krole: są trzy prawdy: cała prawda, tys prawdo i gówno prawdo.

Jest jeszcze statystyka i miejsca mało atrakcyjne jesli chodzi o zarobki. A ceny 5k za m2 są konsekwencją tych niskich zarobków.

Oczywiście, że są.


@Krole: a gdzieś napisałem że nie ma?

Ruda Śląska


@Krzemol: jest jeszcze Pcim i inne zadupia gdzie średnie zarobki są takie sobie, dlatego też
@fhgd sam dales smieszny obrazek gdzie typ ma 3k i mieszkanie 15k za m2(w stolicy) . Ta sama minimalna 3k (tak na zadupiu i w stolicy jest taka sama) i masz tanie mieszkanie w innej części Polski.
@notBart: Każdy uczciwie pracujący człowiek powinien mieć pensję, która pozwala mu na wynajem, opłacenie rachunków, ubrania, jedzenie, trochę rozrywki. Jest to podstawowa zasada ekonomii głoszona przez Adama Smitha, liberała
Chyba mi nie powiesz że kultura zachodu nie ma z tym nic wspólnego gdzie coraz częściej spotykamy sie z indywidualizmem, samotnością, czy niechęcią do posiadania dzieci aby mieć więcej czasu dla siebie


@Antoni_Kosiba: To nie kultura zachodu, a zaspokojenie podstawowych potrzeb, rozwoj emocjonalny, brak wojen, hedonizm. Ludzie zaczynaja cenic wolnosc i siebie niz kajdan obowiazkow BO TAK POWINNO SIE.
@ameliniummm: Padło pytanie, padła odpowiedź z przykładem. Przecież nie napisałem że Ruda Śląska to wielkie miasto ale porównanie miasta 140tys (w dodatku dobrze skomunikowanego z Katowicami choćby) z Pcimiem to już jest wykopowe naginanie w drugą stronę. Już nie róbcie z mojego miasta wioski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fhgd: Nikt ci nie każe mieszkać w wielkim mieście. Za średnią pensję możesz spokojnie kupić sobie szopę na wsi i w niej mieszkać.