Wpis z mikrobloga

@fhgd Faceci na wykopie są trochę dziwni. Z jednej strony głównie prawicowi: doceniajmy przedsiębiorczość, pracowitość, innowacje, trud.
Potem w takich znaleziskach okazuje się, że nie potrafią zmienić miejscowości - bo tu mają #!$%@? znajomych… robić nadgodziny, nie bo co to za życie!

Mam 35 lat, powiem wam tak, między 25 a 35 to się ciężko #!$%@?. Mimo to, jest czas na odpoczynek. Odpowiednio zaplanowane 10 lat wystawia was na mega dobrą pozycję.
@fhgd: po prostu jesteście niezaradni i tyle. Jakoś masa ludzi kupuje sobie bez pomocy kogokolwiek mieszkania i jakoś żyją.

I przypominam, bo tego nigdy dość - nie każdy musi mieszkać w dużym mieście i nie każdy musi mieć mieszkanie na własność :-)
@notBart: są takie? W mojej miejscowości(100km do najbliższego miasta wojewódzkiego) 5k m2 to byłby cud do generalnego remontu łącznie z instalacją elektyczną, oknami, hudrauliką.


@ameliniummm: Ruda Śląska (140 tys mieszkańców), listopad 2021r 115tys kawalerka 35m2 w kamiennicy, może nie świeżo po remoncie ale też nie wymagająca (ja jeszcze nic nie robiłem, standard też normalny nie boazeria), umeblowana z wyposażeniem, w cenie piwnica, szopka na podwórku i komórka na półpiętrze. Co
@grek_zorba Obczaj to, stara kamienica, ale najwyraźniej doprowadzona do użytku. 91m, mały ogródek, wielka piwnica (50m, co ja bym dał za taką!), zgaduję, że umeblowane. 15 minut na dworzec przez park (sprawdzałem na mapie), 30 minut pociągiem do Poznania. 400k, aż nie wierzę, że nie ma jakiegoś haczyka, np. patola piętro wyżej ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://www.otodom.pl/pl/oferta/mieszkanie-4-pokojowe-z-altana-i-ogrodkiem-ID4oR40
NoMercyIncluded - @grek_zorba Obczaj to, stara kamienica, ale najwyraźniej doprowadzo...

źródło: temp_file1741089483852162245

Pobierz
tylko że takich miejscowości nie ma, a jeśli są to nie ma w nich pracy nawet za minimalną

są takie?


@fhgd: To nieprawda.
@ameliniummm: Oczywiście, że są. Przed chwilą sprawdziłem kilka miast powiatowych i mniejszych w okolicy kumpla gdzie kupił mieszkanie (5 pokoi+łazienka, kuchnia, przedpokój, spiżarka 220k, stary blok po termomodernizacji). Firm typu kołchoz, magazyn albo międzynarodowy kołchoz (są też np Japońskie i Koreańskie) jest od cholery i kolejne się
3k to minimalna w Polsce. Wystarczy mieszkac w miejscowosci z cena 5k za m2.


@notBart: Tylko ze minimalna dotyczy jedynie pelnego wymiaru pracy, a w miejscowosci gdzie brakuje miejsc pracy takiego nie dostaniesz. Z kolei w miejscowosci gdzie pracy nie brakuje minimalnej nie starczy na utrzymanie.
@notBart: Mieszkam w takiej miejscowości co prawda 3 firmy na krzyż sprawiają, że bezrobocie na poziomie przemiany ustrojowej, a żeby załatwić jakąkolwiek sprawę urzędową trzeba dojeżdżać do miast oddalonych o 70 km tylko po to by podpisać jeden papierek, nie mówiąc już o wizycie u specjalistycznego lekarza. Ale zobacz jak tanio. xD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@grek_zorba właśnie coś trochę śmierdzi, ale może to faktycznie ktoś potrzebujący sprzedać na już? Różne są przypadki, ten jeden na 10 to faktycznie może być fuks.
Za rok pewnie będę szukał czegoś podobnego, więc sam się przekonam.