Wpis z mikrobloga

czy taka dobra pamięć do szczegółów to też cecha #autyzm? pamiętam różne daty, numery, np. samochodu rodziców szykam na parkingu po rejestracji, pamiętam różne niepotrzebne mi do niczego daty, np. kiedy kupiłam telefon, biurko, od kiedy mam abonament na internet i wiele innych nieprzydatnych dat

albo często jak coś się gdzie zmieni, to zawsze zauważam szczegóły których inni nie widzą, np. jest jakaś aktualizacja apki i np. widzę że jest nowa czionka albo jakiś element w innym miejscu i inni nawet nie zauważą, a ja zawsze zwracam nieświadomie uwagę na takie szczegóły

tak samo z wydarzeniami z przeszłości, np. pamiętam jak znalazłam obecną pracę, jaki to był konkretnie dzień, jaka była pogoda, w co byłam ubrana i jakiej piosenki wtedy słuchałam

albo jak mieliśmy podsumowanie roku z zarządem, to nie pamiętam jak wyglądała główna kierowniczka, ale pamiętam że miała na sobie bluzkę w paski i ajfona 12

to autyzm czy upośledzenie mózgowe? czytałam że to bardzo autystyczna cecha, takie upierdliwe zwracanie uwagi na szczegóły
  • 8
  • Odpowiedz
@Zoyav: Możliwe, że autyzm. Ja pamiętam jak mi kiedyś gołąb nasrał prosto na twarz albo jak jeden jedyny raz w życiu pomyliłem autobus, gdzie pojechałem, ilu było pasażerów i kto nimi był (znajomi ze szkoły), gdzie była przesiadka żeby trafić do domu, co wtedy kupiłem w międzyczasie, kto wyciągnął telefon i zadzwonił, kto rozmawiał z kierowcą, kto poszedł kupić olejki do epetów i w ogóle.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pandillero o to to, bardzo dokładnie pamiętam różne zdarzenia ze swojego życia, również te mniej ważne, pamiętam np. jak 1 marca 2023 byłam na spierdotripie na przedmieściach, potem poszłam do sklepu i kupiłam 2 chrzany i 2 paczki dużych chrupek, a potem jak mijałam konkretny blok, to spytał mi się szef czy mogę przyjść do pracy jutro w innych godzinach
  • Odpowiedz
@Zoyav od chyba 4lat nie diagnozuje się autyzmu tylko jego spectrum, bo wymiary autyzmu są szerokie.
Najlepiej przejść się do poradni i zapłacić za diagnozę
  • Odpowiedz
mam kiepską pamięć do dat i do zdarzeń. Za to dobrze pamiętam ceny.


@astralny_zlewozmywak: Hmm, ja tylko jedną cenę dobrze pamiętam, bułek, 3 lata temu i dawniej, kosztowała 15 centów, dwa lata temu 16 centów, dziś kosztuje 19 centów, w Niemczech też mamy inflację.

19 centów jest wszędzie, Edeka, Aldi, Penny etc.
  • Odpowiedz