Wpis z mikrobloga

#glodowka #post #zdrowie #detoks #dieta
W najbliższym czasie będę miał tydzień wolnego i planuję zrobić 72-godzinną głodówkę o samej wodzie. Mam za sobą kilka 24-godzinnych i dwie 48-godzinne, więc czas podnieść poprzeczkę. Nurtuje mnie jednak pytanie, jaką wodę najlepiej pić podczas takiego postu? Informacje w internecie są sprzeczne. Jedni piszą, że trzeba pić mineralną, żeby uzupełniać minerały, inni, że tylko źródlaną. Dotychczas bez większego zastanowienia piłem Cisowiankę, ale do 3 dniowej głodówki wolałbym się już przygotować. Co polecacie?
  • 12
  • Odpowiedz
@Tabasco666: jedyne co trzeba uzupełniać na głodówkach to elektrolity. żadna woda nie zawiera ich znaczących ilości, więc rodzaj wody jest raczej bez znaczenia, można za to rozpuścić w wodzie łyżeczkę soli i wziąć tabletkę z potasem.
  • Odpowiedz
@Tabasco666: z własnego doświadczenia powiem że te głodówki to pic na wodę, efekt placebo nwm ale wg mnie gunwo…sam ładnych parę lat temu uskuteczniałem 5dniówkę a na koniec zjadłem kebaba z frytkami niemal oblizując pudełko z resztek. Żadnych plusów nie odnotowałem z tego postu…poza tym były gdzieś badania na żołnierzach jak i tortury na więźniach które bardziej profesjonalnie i rzetelnie potwierdzają to co wcześniej napisałem
  • Odpowiedz
  • 1
@joekey: Mnie pomagają w odstawieniu fast foodów i słodyczy. Fajnie resetują smak i zaczynam mieć po nich ochotę na zupełnie normalne jedzenie. Po takim oczyszczeniu mam większą siłę woli, żeby nie wpierdzielać w siebie więcej syfu.
  • Odpowiedz
Źródlana woda to kranówka. Jak już po to mineralną, która ma dużo minerałów, masz z tyłu napisane. Z takich z dużą ilością to np.staropolanka 2000. Tak jak wyżej, możesz pić przegotowaną wodę z solą, elektrolity. Przez 3 dni to nic ci nie będzie, może być też kranówka.
  • Odpowiedz
@Tabasco666: a jak bóle głowy to elektrolity, tak polecają na forum od ketozy na którym jestem. Tylko kup sobie takie elektrolity bez glukozy w składzie. No i bierz zanim cię zacznie w ogóle boleć. Może być zwykła sól.
Z elektrolitów to elektroVit żółty dla diabetyków jest bez glukozy, plusz senior, któryś oryal, tam są różne kolory, ale nie każdy nie ma glukozy, trzeba patrzeć na skład.
  • Odpowiedz
@Tabasco666: Nie rozumiem sensu takich glodowek raz na rok, ani to autofagia (bo za malo za krotko) ani to odchudzanie ani to nic.
Jak chcesz nauczyc sie zdrowo jesc to stosuj IF, ktory opiera sie na podobnych zalozeniach, tyle ze efekty beda duzo lepsze jezeli zastosujesz sie do tego przez dluzszy czas. Zapewniam cie, ze sam nauczysz sie nie jesc syfu bardzo szybko :P
  • Odpowiedz
  • 0
@BayzedMan: Nie chodzi mi o chudnięcie, a bardziej o aspekt psychiczny, czyli postawienie sobie wyzwania i sprostanie mu. Ponadto tak jak wspomniałem wcześniej po takiej głodówce odczuwam reset smaku i przestaje mnie ciągnąć do maków, energoli i innego syfu, a zaczynam mieć ochotę na zwykłe produkty typu ogórek, czy śledź.
  • Odpowiedz
@Tabasco666: To takie cos mam na IF codziennie i satysfakcje z tego ze sie dopilnowalem i organizm sam z siebie odrzuca dziadostwo po jakims czasie stosowania tej metody, np brzucho mnie nienawidzilo kiedy zjadlem kurczaka w panierce pieczonego :p
  • Odpowiedz