Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego auta marek premium są dużo tańsze w uk? Nie jest to spowodowane, że rynek zbytu aut z kierownicą po prawej stronie jest nieporównywalnie mniejszy? Przykład, BMW 745le g11 2019 rok, 30k f w UK, w Polsce 300 tysięcy złotych. Mercedes E53 AMG 2018 rok, 27k f, Polska 270 tysięcy złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#uk #emigracja #motoryzacja
  • 16
@SzamanMateusz: 1. Polacy są bogaci 2. takie auto w Polsce jednak bardziej stanowi o statusie 3. koszty serwisowania.
wspominalem gdzieś niedawno, mojej siostrze za zrobienie rozrzadu w niemal 20-letnim fiatowskim 1.4 benzynowym warsztat zaspiewal £700. ile w Polsce zapłacisz za rozrzad w takim gracie, z 1500?
mój brat jak kupował w Polsce już jakieś 6 lat temu gs430 z 2006 roku to zapłacił koło 50k z oplatami (import CH), auto z
@SzamanMateusz: w UK jest mania wymieniania - gdy auto się psuje albo robi się stare to wymieniasz na nowe i tyle. Nie patrzysz w tył i nie dbasz. Tam wiele aut jest zjechanych bo ludzie nawet nie myślą o dbaniu i dobrym serwisowaniu.
@SzamanMateusz Podejrzewam jeszcze, że dostępność finansowania zbija trochę cenę bo tutaj znam kilku Angoli z mojej roboty którzy mają dokładnie tyle samo na godzinę co ja ale #!$%@?, rata £550 bo on chce nowe BMW czy generalnie nowe auto co 3 lata itd. W Polsce chyba żaden pracownik fabryki nie dostanie takiego drogiego samochodu na raty będąc szeregowym pracownikiem.
kilku Angoli z mojej roboty


@Vito_Scaletta: A może jest tak jak u mnie w firmie i by płacić mniejszy podatek firma bierze ci auto w leasing, potrąca - salary sacrifice z wypłaty przed podatkiem, i od bidy może się uda w drugi próg nie wpaść, child benefit zostanie, zawsze jakaś oszczędność jest i auto najskromniejsza można mieć ¯\(ツ)/¯
@Vito_Scaletta: mój ojciec zarabiając 2600 netto, i credit score prawie 900 miał problem żeby dostać serię 7 w leasingu za 416f miesięcznie. Właściciel komisu dzwonił specjalnie do kolegi z banku i tłumaczył że mój ojciec to jego kolega (a to gowno prawda) i napewno będzie płacić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SzamanMateusz: chodzi głównie o kredyty. Bierzesz nowe auto z salonu i oprocentowanie 2-5%, chcesz kupić auto używane nawet przy tym samym salonie ale mające 3-5lat to oprocentowanie 10-15% w zależności od credit score.
I tym samym nowe auto kosztuje tyle samo co 2-5letnie po obliczeniu ile cie cały kredyt wyniesie a dodatkowo masz gwarancje oraz darmowy jakiś podstawowy serwis. A auta tutaj jeżeli chodzi o serwis to do końca gwarancji i