Wpis z mikrobloga

Ponad dzień po obejrzeniu finału i nadal nie mogę tego rozchodzić. Zastanawiałem się kto w tym wszystkim jest największym frajerem i doszedłem do wniosku, że ja. Po #!$%@? ja to w ogóle oglądałem, pamiętając reakcje ludzi na koniec. Mogłem chociaż skończyć na piątym sezonie. Nie wiem czy kiedykolwiek wcześniej czułem takie rozczarowanie i niedosyt w związku z jakąś fikcją, czymś co totalnie nie ma wpływu na moje życie.

Zakończenie obrzydziło mi całkowicie to uniwersum, nie mam ochoty wracać do starych odcinków. Nie chce mi się oglądać House of Dragon.

Pięć lat temu ludzie po obejrzeniu tego gówna mogli jeszcze mieć nadzieję, że zaraz Martin wyda książki i poznamy prawdziwe zakończenie. Teraz to już chyba wiadomo, że cudem będzie jak skończy jeszcze jedną, a zwieńczenia historii nigdy nie poznamy. Jest mi tak przykro i czuję taką pustkę. Taki potencjał #!$%@?.

Każdy został nieśmiertelnym superbohaterem, którego nic nie jest w stanie zabić. Zrobienie z Tyriona kretyna z IQ o połowę mniejszym niż wzrost. Wykastrowanie postaci Varysa (drugi raz hehe) i Littlefingera. Pamiętam jak widząc pierwszy raz ich rozmowę myślałem, że to między nimi się rozegra prawdziwa walka o tron. Byłem przekonany, że będą rozdawać karty do końca. Obaj skończyli jak totalni frajerzy, z najbardziej inteligentych postaci stali się najgłupszymi. Jaime też został potraktowany jak śmieć, ale to już mi się nawet nie chce strzępić ryja. Tak samo o Night Kingu. Po pierwszej scenie pierwszego odcinka, myślałem że walka z nim, będzie zwieńczeniem całej historii. A tu nie, #!$%@? w sekundę jak ostatni matoł i lecimy dalej xD To tak jakby we Władcy Pierścieni w połowie Powrotu Króla zniszczyli pierścień, a zakończeniem byłaby walka Aragorna z Gandalfem o władzę. No litości.

Pewnie przez te pięć lat takie stwierdzenia padały wiele razy, ale nie mogę pozbyć się tej refleksji. Zakończenie historii Dany to świetne podsumowanie Gry o Tron. Stała się tym co chciała pokonać. Tak samo ta seria. Przez tyle czasu przełamywanie stereotypów na temat fantasy, wyśmiewanie schematów. Tylko po to, żeby pod koniec stać się najbardziej generic gównem.

#graotron #got #gorzkiezale #zalesie
  • 1