Wpis z mikrobloga

Hej.
Piszę z taką sprawą. Otóz, będę zaczynał za kilka tygodni budowe domu jednorodzinnego i chciałbym się zorietnować jak podejść do tematu rozliczania sie z ekipą budowlaną. Właścicielem ekipy z którą bedę miał do czynienia jest po częsci znajomą mi osboą gdyż została polecona mi przez wujka gdyż oni się "bardzo dobrze" znają(przyjaciele od wielu lat). Chciałbym zoptymalizować koszty i zastanawiam się jak do tego podejść. Po wstępnej rozmowie z właścicielem ekipy ustaliłem, że jest dość liberalny co do kosztów i rozliczania się - faktury, podatki itd. Teraz pytanie, jako że będzie to budowa za kredyt, czy potrzebuję do wszystkiego fakturę? Czy będzie mi potrzebna faktura za materiały bądź usługę budowania? Chodzi mi o to, żeby sie zabezpieczyć jak najbardziej na wypadek jakis problemów, niedoróbek itp. a jednocześnie móc wszystkie koszta zoptymalizować. Jak podejść do tematu?

#budowadomu
  • 7
Tak, będziesz potrzebował wystawionych faktur. Co do zabezpieczenia się, możesz podpisać umowę. Ale zdecydowanie szukał bym jeszcze opinii o tej firmie. Jeśli rzeczywiście są dobrzy, to bierz ich. Wbrew pozorom są firmy rzetelne które istnieją od lat i dbają o klienta. Z taką ekipą najszybciej załatwisz wszelakie problemy.
@kastety: Ogólnie bank powinien ci powiedzieć za co faktury powinieneś mieć, ja np. musiałem mieć za ściany i za całe ogrzewanie, ale zdecydowanie lepiej mieć faktury na wszystko.
  • 0
Z tego co pamietam, to Pani z banku mowiła że faktur ode mnie nie będą wymagać a jedynie musi być zakończony pewien procent budowy żeby móc sie rozliczyć z pierwszej transzy. Bardziej chciałem zapytać, za co mogę potrzebować pilniej faktur w przypadku dochodzenia roszczeń - faktury za materiały czy za robociznę?
@kastety zależy od banku jakie ma podejście. Jeden bank chce na wszystko faktury, dla innego banku wystarczą fotki i cześć faktur, a jeszcze inny bank nie będzie chciał faktur, ale będzie przysyłał rzeczoznawcę.