Wpis z mikrobloga

Często na tagach słyszy się o top5 w odniesieniu do najważniejszych miast w Polsce, zwłaszcza przy nieruchomościach. Zaczynam się zastanawiać, które miasta są w tym top5, skoro w Polsce większych miast mamy w zasadzie 6:

- Warszawa
- Kraków
- Wrocław
- Łódź
- Poznań
- Gdańsk

W sumie po ilości mieszkańców to by odpadł po prostu Gdańsk. Ale z drugiej strony oferuje sporo więcej i warunki zarobkowe też wydają się tam lepsze niż w Łodzi.

Tak więc, które z nich to jest to słynne #top5?

#warszawa #wroclaw #lodz #wroclaw #poznan #gdansk #nieruchomosci
  • 36
@Dlkvv #!$%@? zarządzanie. Mieszkam w Łodzi od urodzenia z 8 letnia przerwą na imigrację. Wcześniej nie było chajsu na remonty, ale ulice były w miarę wysprzątane. W tej chwili pieniądze z Uni lecą, remontują, a potem się okazuje, że nie wyrabiają się w terminie i trzeba chajs zwracać. Każda jedna umowa na remont ulicy kończy się aneksem dla wykonawcy, zamiast walić karami umownymi jak kijem po prętach. Dodatkowo remonty robione są na
@crpingui Przykro się czyta Twój wpis. Łódź mając o wiele lepsze położenie niż taki Gdańsk, czy Kraków powinna konkurować z Warszawą i Wrocławiem. Centrum Polski, dwa ringi (o których Warszawa może pomarzyć), mnóstwo terenów pod zabudowę wokół miasta, zaplecze w postaci uczelni, mniejsza presja płacowa. Wydawałoby się, że to idealne miejsce pod firmy outsourcingowe i centra logistyczne.
@innovi: Prawda jest taka, że za 10 lat będziecie całować Łódź po stopach jak was na uja będzie stać w innych miastach. Ja nie wiem ile wy zarabiacie w tych innych miastach, ale kiedyś liczyłem sobie z kumplem to za taki sam standard życia w Łodzi w Wawie musieliby mi płacić 30k after tax. a i tak 99.99% takiej roboty to zdalniak dla Norwegów / Duńczyków / Londynu / Stansów /
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@barber-barberski jak myślisz, że w Łodzi jest tanio, to uświadomię cię, że nie jest. Kumpela spłaca właśnie 2 pokojowe mieszkanie w starym budownictwie (o nowym kosztowo nie było mowy), kredyt brany jeszcze przed programem, praca w dobrym korpo jakieś 6-7k na rękę po 4 latach i żyje bardzo na styk. Jakieś przyjemności w postaci kosmetyczki itp. to sobie może pomarzyć. Ceny mieszkań w Łodzi też wywalilo w kosmos. Większość ludzi jednak nie
@crpingui: dobre korpo 6-7k na rękę o czym ty mówisz? Za 300k kupisz 50m2 na marysin / doły. Plus roczniki 2000+ za mniej jak 10k na zleceniu dla studenta to do roboty nie przyjdą, u nas sprzątaczka ma 5.5k więc albo masz dane z przed 5 lat albo to nie jest dobre korpo. A to że w Łodzi wywaliło to wiem bo mieszkania w centrum 2010-2023 potrafią 14k / 16k z
@barber-barberski chyba żyjesz w alternatywnej rzeczywistości, tak mowię o korpo w Łodzi jako, że mam znajomych pracujących w kilku różnych w tym jednego w hr i sama pracowałam w korpo mam wgląd w stawki. Sprzątaczka to może ma, ale brutto. Mówię o pensjach w Takedzie, Philipsie, Clariancie, McCormicku, nie powiedziałabym, że to słabe corpo. Nie uwzględniam programista 15k. itp. Fujitsu i Infosyf to gówno korpo gdzie płacą najmniej i stawki jeszcze niższe.
@crpingui 6kobla na rękę w Fuji to miał chłop po jakiejś Anglistyce, który nieogarniał nic na przyuczeniu. Może serio zatrzymałaś się w 2018r. kiedy jak ktoś miał 5k na rękę to był gość. Plus to nie są dobre korpo tylko kołchozy dla maciusiów z przypadku. Do korpo jest jakaś selekcja, a nie, że bierzemy każdego żeby tylko taniej było.
@innovi: nie rozumiem dlaczego Łódź jest wyrzucana z takich rankingów przez to jak szybko się wyludnia podczas gdy Poznań jest najszybciej wyludniającym się miastem, do tego mniejszym ((oo))
@barber-barberski:

10k na zleceniu dla studenta to do roboty nie przyjdą


No nie, zgadzam się z @crpingui, to totalne oderwanie od rzeczywistości

6kobla na rękę w Fuji to miał chłop po jakiejś Anglistyce, który nieogarniał nic na przyuczeniu


W 2019 jak byłem na rozmowę kwalifikacyjną do Fujitsu w Łodzi, to jak dobrze pamiętam oferowali mi 3000 na ręke z angielskim i WŁOSKIM.
Więc już to widze jak z poziomu praktycznie
@innovi byłeś przed pandemią, w pandemii brali wszystko co się rusza( ͡° ͜ʖ ͡°). Plus pewnie to był jakiś staż to na co aplikowałeś. Bo "specjalistom" więcej płacą. W 1997 najniższa krajowa to było 600zł i co to zmienia. W 4 lata ludzie zostają seniorami jeśli nie siedzą na dupie tylko ogarniają więc skończ biadolić i weź się do roboty.
@barber-barberski tak tak, napewno, znam tam stawki na obecny czas, mam znajomych na miejscu, nie wiem skąd ty te dane bierzesz ale bawi mnie to niemiłosiernie. Stawki dla eksperta/2linii z dodatkiem językowym w 2020 to było podajże 3700 brutto plus dodatek językowy, jeśli pracowało się z czymś więcej niż angielski. Dodatki były śmieszne 750 za francuski i 1000 a potem 1500 za niemiecki (bo był odplyw ludzi i musieli cokolwiek podnieść) +,
@innovi nie tłumacz, wie lepiej xD tam są najgorsze stawki w korpo obok info syfu, nordea zresztą też nielepsza. On twierdzi, że w pandemii podnieśli stawki, otóż nie, wzięli ludzi z zadupia, którzy godzili się za tak śmieszne pieniądze pracować bo zdalnie więc mogli siedziec i utrzymywać się za grosze.
@barber-barberski:
Nie, to nie był żaden staż, aż sobie odkopałem maila aby zobaczyć nazwę pozycji: "Service Desk Agent with Italian".
Wierzę na słowo, że w pandemii brali wszystko co się rusza, jak wiele innych firm.

W 1997 najniższa krajowa to było 600zł i co to zmienia


W sumie nie wiem, to co napisałeś zapewne nic nie zmienia w żadnym aspekcie.
Co miałem na myśli, że skoro w 2019 ktoś z angielskim
@crpingui: Kiedyś widziałem na księżym młynie jak ludzie wyszli na fajkę to myślałem, że to biuro obsługi azylantów, żadnego białego nie było, a okazało się że to Service Desk druga linia wsparcia bo podobno polakom się nie pyli robić za tyle ile oferują, ale być może to miejska legenda i jednak się pyli. Zagadawszy o to pracownika stwierdził, że tak było owszem w 2018 ale to się nie sprawdziło i zmniejszyli