Wpis z mikrobloga

@Flypho: ja juz to przerabialem, to nie ma sensu pisac na powaznie jak zarabia sie kwoty znacznie wyzsze od podanych widelek. to moga zrozumiec osoby ktore w tym siedza. no ale ktos kto szuka pracy przez pracuj.pl to tego nie zrozumie.
A jak mu powiesz ze za sam roczny vesting RSU mozesz sobie kupic fajny samochod z salonu to po 1 nie beda rozumiec o czym piszesz a po 2 to
@Uuroboros: Ja rozumiem oba podejścia - sam niegdyś pracowałem "w kratkę", bo jestem chronicznym leniem i okresy pracy przeplatałem tym słynnym NEETem. Ale w pewnym momencie to się trochę przejada, czasem poznaje się kogoś i chce założyć rodzinę, albo po prostu do człowieka dociera, że nie będzie wiecznie młody, a życie jest długie i warto się zabezpieczyć już teraz, żeby móc sobie pykać w gierki z wnukami na emeryturze.
Gdy już
@NoMercyIncluded: tak ale za 20 lat jedynym który będzie pamiętał że zostawałeś na nadgodziny będzie twoje dziecko i to raczej nie jest pozytywne zjawisko. Moim zdaniem 1/2 3/4 etatu to idealny workbalance z rodziną czy bez. Po pracy można zająć się zawsze czymś chałupniczym, jakimś rzemiosłem, inwestować część oszczędności na giełdzie itp.
Skad wy bierzecie te 15-20k na reke


@makamele: @ElMatadore @Rujtan

Średnia pensja w Krakowie to ok. 12k PLN z tego co pamiętam? Wykształcenie specjalistyczne, techniczne, medyczne, trochę podejmowania ryzyka i jesteś powyżej.

- zajebisty Lekarz specjalista ze znacznym stażem w wieku 40-50 lat może dobic do 50k miesięcznie na kontrakcie (rzadki przypadek, ale 20-40k już bardziej, paru na szpital się znajdzie). Praca po 60-80h w tygodniu, stres, zwichrowana psychika i zazwyczaj
@Uuroboros: Tak, nadgodziny tylko, jeśli to Twój własny biznes i przy okazji marzenie/hobby. Na szczęście praca zdalna sprawia, że pełen etat to rzadko kiedy 8 godzin, więc warto celować w branże dające taką możliwość. Na samym dojeździe oszczędność czasu niesamowita.

Są te żarty "rzuciłem korpo i zająłem się stolarką" i nie są to rzadkie przypadki, tak co do "czegoś chałupniczego" - tylko najpierw trzeba poduszki finansowej, i po to właśnie czasem
ja biore ze stanów 20k+ na czysto


@TomSz: o, to ciekawe. Słyszałem że tam ciężko z taką kulturą pracy jak tu w eu. Jak to jest, są urlopy/chorobowe/jakieś dodatki? I pytam oczywiście na b2b

no ale ktos kto szuka pracy przez pracuj.pl to tego nie zrozumie.


@borjaki: masz na myśli że takie kwoty dostaje się poza rynkiem ofert pracy tj. jak ktoś gdzieś cie poleci, albo dowiesz się o czymś
@interpenetrate: agencji dla której pracuje nie ma co porównywać z innymi firmami, szefowie rzeczywiście dbają o swoich pracowników i nawet jak przychody gwałtownie spadną to nikogo z pracowników się nie pozbędą. Polacy są tani więc się nie ma czym z ich strony przejmować, byle robota szła do przodu. Praca 8h dziennie, ale 0 monitorowania, 0 stresu etc. 15 płatnych dni wolnych w roku, bezpłatnych ile się chce i można wziąć chociażby