Wpis z mikrobloga

Oglądam sobie prezentację możliwości kolejnego zastosowania AI (niestety nie dam linka, bo wewnętrzna, ale też nic odkrywczego, po prostu dobrze sobie radzi z refaktoryzacją kodu) i powiem tak: ludzie którzy dzisiaj rozpoczynają studia z #programowanie wtapiają życie, podobnie jak studenci marketingu na marketingowej górce (kiedyś na to było ogromne ssanie, kto wszedł w prime time zarabia ogromną kasę, reszta podaje hot-dogi w Żabce).

Nie będzie takiego ssania na programistów za góra 5 lat. Podejrzewam, że będzie się po prostu mówić do komputera jaką chcesz aplikację, jak ma wyglądać, jakie ma mieć funkcje. Inny skrypt będzie pewnie robił jeszcze testy, a jeden człowiek, a nie sztab okularników jak dzisiaj XD będzie to osadzał w jakiejś infrastrukturze.

Nadchodzi śmierć programowania. Zostaną oczywiście najlepsi, bo ktoś to musi nadzorować, ale próg wejścia tam będzie praktycznie niedostępny dla przeciętnego człowieka.

Koniec juniorów 6k netto.

Uczcie się zawodów kreatywnych.

Zawołam 19 lutego 2029 XD

#programowanie #ai #it #pracbaza #takbedzie
  • 128
  • Odpowiedz
Nwm, z tych wszystkich AI, to tylko akinator najbardziej #!$%@?. Te wszystkie AI to taki Bluzgator 2.0 Wgl pojęcie AI jest mocno nadużywane i modne. Cokolwiek co generuje coś losowo, wg jasnej, konkretnie określnej frazy to już AI xD tym mianem można też określić "szczęśliwy traf" w google, który istniał od lat. Sposób działania i wyników, z tych różnych aplikacji AI jest z goła podobny.
Narazie użytek amatrorski jak najbardziej, ale do
  • Odpowiedz
@assninja: całe szczęście postęp ai już się zatrzymał co nie? XD najśmieszniejsze jest to, że kuce wrzucają te ręce jako dowód że ai jest do dupy ale nie zauważyli że postęp już to ogarnął i obecnie generowane są prawidłowe ręce
  • Odpowiedz
@CamusVevo Dokładnie, ostatnio w firmie robiliśmy demo modelu Imagen 2 - nie ma już problemów takich jak m.in. problem z palcami, etc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mickpl: Ja ci powiem więcej. Ja w tym momencie z doświadczeniem 10-letnim nie mogę od 4 miesięcy pracy znaleźć. A dodam, że 5 miesięcy temy wziąłem kredyt hipoteczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Uczcie się zawodów kreatywnych.


@mickpl: to chyba jeszcze gorsza rada ;-)

Nie, programowanie nie pozostanie zmiecione, ale zmieni się zupełnie struktura rynku pracy programistów.
Pozostanie bardzo głęboka specjalizacja przez pewien czas (obstawiam 10-15 lat) i nisze, których nikomu nie będzie opłacało automatyzować, albo gdzie nie ma łatwego dostępu do materiałów treningowych (a tych ML narazie potrzebuje od groma, to jest chyba największy minus tych wszystkich gpt)

Natomaist klepacze web-appek to zostaną
  • Odpowiedz