Wpis z mikrobloga

Oglądałem wywiad Czarnka na kanale zero i został poruszony temat zaostrzenia przepisów aborcyjnych z października 2020 roku, były minister przyznał, że to był główny powód porażki PiSu bo im poparcie u kobiet spadło o 5%. Jednak Przemek nie żałuje, bo jak wyznał, dzięki temu:
,,udało się uratować tysiąc ludzkich istnień rocznie" pragnę zwrócić uwagę na mentalność ludzi tego typu, ten człowiek rozpatruje w kategoriach sukcesu fakt że zabroniono aborcji w przypadkach ciężkich wad płodu, zmuszono te kobiety, które nie ogarną sobie aborcji w tzw. nielegalnym podziemiu do rodzenia dzieci, które od pierwszego do ostatniego dnia życia będą egzystować w cierpieniu, w poczuciu niesprawiedliwości i krzywdy. Dla tych ludzi, którzy przez 8 lat rządzili tym krajem brutalne zwiększenie ilości cierpienia na planecie ziemia jest sukcesem... myślę, że każdemu normalnemu taki rodzaj myślenia przypomina ciemne mroki średniowiecza. Dość, nigdy więcej pro-liferskich wariatów opętanych religią na stanowiskach rządowych.
#antynatalizm #bekazpisu #bekazkatoli #bekazprawakow #kanalzero #aborcja #polityka
  • 27
zabroniono aborcji w przypadkach ciężkich wad płodu


@fapowiczowski: ale ciężkie wady płodu są też groźne dla kobiety.

Debile nie powinni tego ruszać. Kompromis aborcyjny to był faktycznie dobry, też nie rozumiem eliminacji trzeciej opcji.

Zysk u kościoła raczej spowodował odejście tych bardziej umiarkowanych.

Natomiast nie rozumiem też chęci zniesienia całkowicie aborcji, i wprowadzenia aborcji na życzenie.

A są kraje gdzie można usunąć ciążę w 17 tygodniu
Matpiotr - >zabroniono aborcji w przypadkach ciężkich wad płodu

@fapowiczowski: ale ...

źródło: plod-w-17-tygodniu-ciazy

Pobierz
@Matpiotr:
,,Natomiast nie rozumiem też chęci zniesienia całkowicie aborcji, i wprowadzenia aborcji na życzenie"

W każdym cywilizowanym kraju (i nie tylko w cywilizowanych, bo nawet w Rosji czy Turcji) aborcja jest dostępna na życzenie* i tak samo powinno być w Polsce. W Wielkiej Brytanii i Finlandii jest ograniczona, ale i tak przepisy są bardziej liberalne, niż w Polsce.

* #!$%@?ąc od takich malutkich dziwadeł jak Andora, Malta, Lichtenstein
@fapowiczowski

W każdym cywilizowanym kraju (i nie tylko w cywilizowanych, bo nawet w Rosji czy Turcji) aborcja jest dostępna na życzenie


Nie powinna być. Nasz kompromis był idealnym rozwiązaniem.
@Kemosz Twoje komentarze zostały usunięte bo zawierają antynaukowe teorie, nieprawdy, jakieś niszowe urojenia w które wierzy tylko garstka społeczeństwa. Gdybyś pisał np. że raka można wyleczyć tymiankiem, że ewolucja nigdy nie miała miejsca, albo o zgrozo siał rosyjską propagandę i twierdził, że wojna na Ukrainie została sprowokowana przez Ukrainę, to również bym usunął. Bo nie ma i nigdy nie będzie mojej zgody na ostentacyjne, nieskrępowane, do tego agresywne sianie nieprawdy i mam
nie byl idealnym rozwiązaniem. Żadna antykoncepcja nie daje 100%, zawsze powinna byc opcja ewakuacji jak nie chcą.


@Bardzo_Wsciekla_Mebloscianka: + imo w każdym cywilizowanym kraju wraz z aborcją na życzenie dla kobiety powinna iść w parze aborcja prawna/ finansowa/ jak to zwać, dla mężczyzny. Oczywiście obie dostępne do jakiejś rozsądnej granicy czasowej. Wtedy byłoby to idealne rozwiązanie.
nie byl idealnym rozwiązaniem. Żadna antykoncepcja nie daje 100%, zawsze powinna byc opcja ewakuacji jak nie chcą.


@Bardzo_Wsciekla_Mebloscianka: w mojej ocenie był. Rozgraniczał losowe, nieprzewidziane lub niezgodne z prawem sytuacje od zwykłego niedbalstwa i "widzimisię". Jeśli dwoje ludzie nie chce mieć dzieci, to używają zabezpieczeń, nie ruchają się w płodne dni, facet nie spuszcza się w tzipie itd.
Jak facet ma kondona, a typiarka jest na dropsach to nie ma #!$%@?
@fapowiczowski: czarnek robi dobra mine do złej gry, wątpię ze by to zrobili jakby wiedzieli ile stracą, ale i tak za to szacun. Śmieszy mnie ze zwolennicy aborcji wycierają sobie mordy płodami z ciężkimi wadami. Podejscie za słaby = zabić już w historii przerabialiśmy wielokrotnie. Nie chodzi wam o żadna empatię i moralność, cywilizowany człowiek nie chcąc mieć dzieci korzysta z wielu możliwych środków antykoncepcji a nie rozważa zabijanie w imię
@Matpiotr Nie był dobry, ten kompromis aborcyjny to była kompromitacja na tle innych krajow, nie tylko zachodnich. Prawie cała północna część globu ma legalną aborcje, bez dociekania powodów, to ogranicza różne patologie, typu niekochane dzieci, niechciane dzieci, przypadkowe dzieci, chore dzieci, następne mentalne schorzenia rodziców spowodowane przymusowym posiadaniem dziecka, a czasem nawet morderstwa.

Ten kompromis to była porażka demokracji i wolności, powinni już dawno od niego odejść i zalegalizować aborcję.
@bregath: świetnie, fajnie,ze możesz stosowac wiele rodzajów antykoncepcji, ale jak sie zdarzy przypał to i tak powinna być opcja usunięcia. Powinna byc płatna i to nie malo, zeby wlasnie nie było sytuacji ze stosowaniem tego jako antykoncepcji. Ale powinna być. Wypadałoby już wyjść z katolickiej jaskini.
@ksndr: Ogółem to sie zgadzam, powinna być opcja ewakuacji dla chłopa, ale bardzo ciężko mi sobie wyobrazić wdrożenie tego planu w praktyce.