Wpis z mikrobloga

#lekarz

Gdzie napisać skargę na lekarza, który odmówił wystawienia L4?

Młodemu, lat 7 wyskoczyło coś na oku. Nie poszedł do szkoły, bo bolało go oko. Żona nie poszła do pracy, bo prywatnie poszła z synem do okulisty. Tam lekarz odmówił wystawienia opieki na dziecko, bo ma to sobie załatwić we własnym zakresie. Przepisał też krople 3x dziennie. Rozumiem, że wg jego rozumowania dziecko może chodzić do szkoły i samo w szkole oko zakrapiac. Ja załatwiłem wolne na dwa dni, ale żona musiała dymać do swojego lekarza z prośbą o L4 na jeden dzień.
Dodaje zdjęcie jako potwierdzenie.
atraxx - #lekarz

Gdzie napisać skargę na lekarza, który odmówił wystawienia L4?

Mło...

źródło: temp_file5326108066989339379

Pobierz
  • 6
via Android
  • 0
@Levetiracetam każdy uzasadniony pacjent ma prawo do L4. Nikt nie poszedł symulować. W naszym przypadku chodziło tylko o jeden dzień. Po prostu nie chciało mu sie. Zresztą komentarze w necie o nim mówią to samo. Nas to niestety kosztowało dodatkowej fatygi i czasu. Jutro telefon do rzecznika jak Mirek wcześniej poradził, bo nie wiemy czy do NFZ pisać czy do samej placówki.
@DeringeR: prawo do wykonywania zawodu dostajesz od izby lekarskiej. Jeśli chcesz móc wystawiać zwolnienia trzeba to załatwić w zusie, ale nie ma takiego obowiązku, więc można być lekarzem bez uprawnień do wystawiania L4, aczkolwiek nie znam takiego przypadku.

Poza tym to lekarz na podstawie osobistego badania pacjenta uznaje czy są wskazania czy nie.

Nie jest więc tak, że pacjent ma jakąkolwiek gwarancję że dostanie zwolnienie.
@Levetiracetam: nie ma gwarancji, ale jak JEST CHORY I MA OKREŚLONE OBJAWY to ma prawo... czyli lekarz ma obowiązek
chyba ze czegoś nie rozumiem

pamiętam jak z fatalnymi objawami potrafiłem się zgłaszać, a stare dziadki lekarze zawsze podkreślały że oni niczego nie muszą i z łaski na 1 dzień na uczelnie mi wystawią :_)