Wpis z mikrobloga

  • 1
@kthxb wszystko co napisał Frank Herbert jest sztos, nawet te słabsze tomy to i tak jest poziom o którym większość pisarzy fantastyki może tylko pomarzyć.
Nie tykać nic pisaneho przez jego ssyna ścierwojada
  • Odpowiedz
@kthxb: Przeczytałem większość,
1-3 - super
4-6 - dalej dobrze,
7-8 ujdzie,
Szkoły Diuny - mi się podobało,
Legendy Diuny - nic wybitnego
Preludium - mocno średnie

Reszty już mi się nie chciało/no były wydane
  • Odpowiedz
@kthxb mnie strasznie męczyło. Raz przeczytałam, wszytko, lekko nie było, bo później to już mocny bełkot religijno filozoficzny. Przed filmem przypomniałem sobie audiobookiem i nie dałem rady trzeciego tomu.
  • Odpowiedz
@kthxb pierwsza część jest świetna: trochę religii, trochę filozofii, nieco więcej polityki i dużo akcji, spisków i tajemnic. Poza tym odkrywasz nowy, specyficzny świat przyszłości, który bardzo wciąga. Druga część, "Mesjasz Diuny", została napisana żeby czytelnicy zrozumieli właściwe przesłanie pierwszej książki (bo praktycznie wszyscy rozumieją ja inaczej niż to było w zamierzeniu autora) i mi nawet się podobała, podobnie jak kolejne "Dzieci Diuny". Natomiast "Bóg Imperator Diuny" to już czysta filozofia i
  • Odpowiedz
@kthxb pierwszy tom sztos i na luzie możesz przeczytać tylko pierwszy i na resztę mieć wyj***ne. 2,3 nadal polecam. Następne tomy już mocno odbiegają od poprzednich.
  • Odpowiedz