Wpis z mikrobloga

@kissmybattery: Mam Ableton lite dołączony był do innego programu. I coś ciężko było mi ogarnąć. Znasz jakiś tutorial dobry? Ciężko było mi jakoś ogarnąć model mentalny dla tego programu.

Chciałbym jakiś ambient, elektroniczna. Żadnych trapów itd.
  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny: Generalnie ableton jest imo dużo prostszy od fl studio. Wszystko masz wyłożone na tacy w porównaniu do FL gdzie żeby coś zrobić musisz coś otworzyć, tu kliknąc, tamto jest schowane pod jakąś funkcją z dupy itd itp. W przypadku tutoriali dla początkujących zawsze powtarzam to samo. Po prostu zacznij robić swoje i jak napotkasz rzecz której nie wiesz jak zrobić po prostu ją wyszukaj na yt i dopisz nazwę dawa
  • Odpowiedz
Chciałbym jakiś ambient, elektroniczna

no audio recording

limited playlist features


@MatthewDuchovny: trochę taki red flag, jeśli by tobie się zachciało kupić zewnętrzny syntezator i obrabiać ścieżki z niego we Frutku.
  • Odpowiedz
@MrXavery: no tak. Pamiętam, że próbowałem z jakimś tutorialem z udemy czy coś podobnego i to jak tam działają ścieżki było trochę nieintuicyjne. Przyzwyczajony byłem do ustawiania klocków w Fruity loops.

A czy myślicie, że Ableton lite styknie na początek? Akurat tę wersję już man.
@bscoop
  • Odpowiedz
@MrXavery: tak Addictive keys super, używałem wcześniej jako dźwięki pianina do mojej klawiatury midi i było super. Potem kupiłem Focusirte Solo i zdziwiłem się, że dołożyli mi za darmo coś co wcześniej kupiłem za 50 euro xd Ale aktywowałem sobie po prostu jakieś inne dźwięki
  • Odpowiedz
@MrXavery: BTW Zaczynam ogarniać podstawy. Póki co fajnie się bawić. Doszedłem do układania klocków i teraz szukam info jak można je zaznaczyć xd
A poza tym to interfejs jest ok, taki przytulny ale jednocześnie nowoczesny/ponadczasowy
  • Odpowiedz