Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Hanlan: No akurat jeżeli chodzi o zgrywanie mp3 na Iphona to jest to droga przez mękę. Tak, tak, wiem, 2024 rok i mp3 jak tak można XDDD Tylko ja np mam na dysku sporo starszych podziemnych kawałków, których lubię posłuchać a nie ma ich na spotify, a z YouTube Music mogą kiedyś zniknąć. Na dysku mam około 800 utworów, za każdym razem zgrywanie na Iphone z mojego PC = ściąganie programu
>a w iOS możesz sobie co najwyżej piosenkę wrzucić a i to po jakiejś ekwilibrystyce w tym ich super intuicyjnym programiku


@kinlej: odpalam se aidropa w ios i mam na maczbuczku w kilka sekund plik.


A na komputerze z których korzystają normalni ludzie (statystycznie 84% społeczeństwa), bo potrzebują go do czegoś więcej niz przeglądanie internetu?

iOS to upośledzony twór, jeżeli nie korzystasz z ekosystemu jednej firmy.
Po komentarzach widać ile osób jeszcze siedzi na starych wersjach Androida, z wiedzą o iOSie też niektórzy się zatrzymali parę lat temu.

Google od dłuższego czasu przymusza twórców aplikacji do wykorzystywania folderu Android/data i w coraz większej ilości aplikacji to tam jest tworzony folder na pobierane pliki.
No i tu się pojawia problem, bo od Androida 13 jest blokowany dostęp do tych folderów, są jeszcze pewne obejścia, można je na XDA znaleźć,
@tomszczyk

@MamByleJakiNick dlaczego maksymalnie? To rozwiązanie. 20w, w 21 wygląda to trochę inaczej, ale każdy niech robi jak chce. Natomiast pisanie, że trzeba kablem podłączyć telefon, żeby wysłać sobie na niego plik to uposledzenie

Bo wtedy skończył się XX wiek, a telefony były rzadkością, jeszcze większą rzadkością było podłączanie tych telefonów do komputerów(o ile coś takiego w ogóle było praktykowane). Osobiście jeszcze parę lat temu pliki pomiędzy komputerem a telefonem to najczęściej
@tomszczyk dlaczego utrudnianie? A jaką masz lepszą, uniwersalną metodę?
Mając Androida to kablem sprawnie i szybko przeniesiesz dowolny plik z Maca, Windowsa, czy Linuxa, bez pobierania jakichś dodatkowych aplikacji
Samba to alternatywne, wygodniejsze rozwiązanie, choć po stronie Androida wymaga instalacji dodatkowej aplikacji
@jack_: niby rozumiem przywiązanie do starych rozwiązań, szczególnie, że robisz w pokrewnej branży, ale świat poszedł naprzód.
Piszesz coś o kabelkach, trywializujesz.
Za to z doświadczenia widzę o ile poprawia się wydajność pracy jak ktoś korzysta z narzędzi i ekosystemu od jabłka korzystając się z niego we właściwy sposób.
Właśnie ty pokazujesz, jak z niego nie korzystać, jesteś przyzwyczajony do niewydajnych metod i zapisania rzeczy w jakiś excelach a później zgrywania
@kinlej: Smartfon: Pliki -> pobrane rzeczy
Komputer: Finder -> iCloud -> Downloads...
Noooo panie, zamiast pobrane rzeczy jest Downloads, ten eko system nie literalnie bezużyteczny!!1
@tomszczyk chmura wymaga instalacji aplikacji po każdej stronie, ale to mały problem, bo wykonywane jednorazowo
Natomiast z większych problemów: ograniczona pojemność, duży koszt rozszerzenia tej pamięci. Druga rzecz - transfery. Przy lokalnym serwerze jest to kilkaset Mb/s w obie strony(nawet do 1Gb/s), przy chmurze w zależności od prędkości internetu - od kilku, do kilkuset Mb/s

Nawet mając internet 120Mb/s pobierania i 30Mb/s wysyłania to przesłanie pliku 1GB w ten sposób potrwa ponad
@tgrzebien: tam są tylko zdjęcia, które zrobiłem aparatem. Wszystkie, które pobrałem, dostałem na Whatsapp, Messenger i różne inne rzeczy są porozwalane gdzieś po folderach. Szukam programu, który na telefonie znajdzie WSZYSTKIE pliki graficzne i mi je skopiuje w wybrane miejsce
odpalam se aidropa w ios i mam na maczbuczku w kilka sekund plik.


@Protectorx: podłączenie pod windows z androida działa nawet lepiej, mogę klonować ekran telefonu, wszystko się synchronizuje jak chce.

zanim się zesrasz - mam prywatny galaxy s23 i służbowy iphone 13 chyba? nie wiem bo 12 i 13 wyglądają identycznie, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) iphony miałem od modelu 5s, który potrafił wyczyścić telefon po