Wpis z mikrobloga

Także nie, w Polsce jest fatalnie z dostępnością szaletów


@ukradlem_ksiezyc: Nie, fatalnie to jest w Belgii i Francji.
W Brukseli jest moze kilka stacji metra, ktore posiadaja szalety miejskie platne - niezbyt czyste.
Generalnie niektore stacje metra z centrum cuchna uryna z daleka, tak ze sie nie da oddychac.
Nawet nie ma co porownywac - w Polsce naprawde standardy o wiele wyzsze.
  • Odpowiedz
jest zdziwienie, bo jak nie ma w okolicy kosza, to kulturalny i cywilizowany człowiek chowa takiego śmiecia gdzieś do torby/plecaka, żeby wyrzucić w domu, albo trzyma w ręce aż nie trafi na kosz. Jak nie ma w okolicy toalety też się raczej trzyma aż się dotrze do jakiejś, a nie robi pod siebie, bo akurat się zachciało, gdy nie ma szaletu obok. Może nie ma tych koszy co 20 metrów, ale prawie
  • Odpowiedz
@Wszystko_albo_nic:
OK, w takim razie mam złe porównanie, bo porównuję z USA. Tam nawet na parkingach w parkach narodowych masz darmowe szalety z bieżącą wodą. W normalnych parkach miejskich też. I nawet masz takie wodopojnie ("fontannty"?) z których się możesz napić.

W Polsce też bywają szalety miejskie, ale miasta wolą je albo zaniedbywać (i trzymać zamknięte) albo #!$%@?ć bezsensowne opłaty żeby ludzie z nich nie korzystali. Nie rozumiem tej logiki
  • Odpowiedz
jak problem zasyfionych ulic nie zostanie podchwycony i nagłośniony


@Arluk: tak, nalezy walczyc z brudasami.
Wlochy, ani Grecja nie sa krajami 3go swiata, ale syf jaki tam mozesz spotkac, to glowa mala. Nie badz prosze ojkofobem.
  • Odpowiedz
W Polsce też bywają szalety miejskie, ale miasta wolą je albo zaniedbywać (i trzymać zamknięte) albo #!$%@?ć bezsensowne opłaty żeby ludzie z nich nie korzystali.


@ukradlem_ksiezyc: naprawde, jak sie zwiedzi troche Europy i pomieszka w duzych miastach poza granicami Polski, to mimo wszystko nasz kraj nie stoi tak zle z czystoscia. Moi znajomi, co podrozowali do Polski sa wrecz zachwyceni czystoscia w miastach, dostepem do toalet, higiena w obsludze przy zakupie
  • Odpowiedz
Wlochy, ani Grecja nie sa krajami 3go swiata, ale syf jaki tam mozesz spotkac, to glowa mala. Nie badz prosze ojkofobem.


@Wszystko_albo_nic: Nie powiedziałem, że jest u nas syf jak w krajach 3go świata tylko mentalność. Włosi czy Grecy mają inny problem ze swoją mentalnością i brudem na ulicach. No i wzorujmy się na lepszych, a nie gorszych od siebie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Krolowa_Nauk

@WaveCreator: jest zdziwienie, bo jak nie ma w okolicy kosza, to kulturalny i cywilizowany człowiek chowa takiego śmiecia gdzieś do torby/plecaka, żeby wyrzucić w domu, albo trzyma w ręce aż nie trafi na kosz. Jak nie ma w okolicy toalety też się raczej trzyma aż się dotrze do jakiejś, a nie robi pod siebie, bo akurat się zachciało, gdy nie ma szaletu obok. Może nie ma tych koszy co 20
  • Odpowiedz
Nie powiedziałem, że jest u nas syf jak w krajach 3go świata tylko mentalność.


@Arluk: to nie wiem o czym piszesz w watku o smieceniu.
Czy nasza mentalnosc powoduje, ze jestesmy syfiarzami, czy nie? Cos tu nie pojmuje twojej logiki.
  • Odpowiedz
@Wszystko_albo_nic: Czytanie ze zrozumieniem.

Nasza mentalność sprawia, że problem jest zamiatany pod dywan tak długo, aż nie osiągnie punktu krytycznego albo nie przegnie się pałka, mówiąc kolokwialnie.
  • Odpowiedz
@WaveCreator: U mnie w mieście coraz więcej tych koszy, teraz są już dwa rodzaje: jedne z segregacją i drugie bez, nawet są naklejki z nr takiego kosza i telefonem pod który dzwonisz jak jest przepełniony.
  • Odpowiedz
jest zdziwienie, bo jak nie ma w okolicy kosza, to kulturalny i cywilizowany człowiek chowa takiego śmiecia gdzieś do torby/plecaka, żeby wyrzucić w domu, albo trzyma w ręce aż nie trafi na kosz

@Krolowa_Nauk: Ty to zrobisz, ja to zrobię, ale i tak ciągle widzę syf - butelki, kartony, jak była pandemia to oczywiście maseczki jednorazowe na każdym kroku. Może to tylko w Toruniu mamy takich brudasów.

Ludzie muszą mieć pod
  • Odpowiedz