Wpis z mikrobloga

Zapraszamy do kolejnego #rozdajo !

Ponownie do wygrania miody do wyboru ze strony od @paincreator. Losujemy przez @mirkopro_bot jutro o 20:00. Każdy może wziąć udział, 3 wygranych, każdy wygrywa 1 miód, wystarczy zostawić plusika.

Przy okazji #rozdajo opiszę kwestię leasingu auta importowanego, bo często dostaje o to pytania. Zrobimy tym razem małe FAQ:

1. Czy można wziąć leasing na sprowadzone auto?
Tak. Część firm wymaga, aby samochód był już zarejestrowany w Polsce na sprzedającego. Bierze się to stąd, że w przypadku niedopłaty akcyzy obowiązek wobec US spada na 1 właściciela w kraju, a nie na importera. Wymogiem jest, aby sprzedawca był podmiotem z Polski.

2. Czy leasing na auto z USA jest możliwy?
Tak. Robi to natomiast 3-4 firmy na rynku. Jako że 99% aut spoza UE jest sprowadzonych po szkodach całkowitych to wymagana jest wycena takiego auta oraz pełna dokumentacja napraw. Osobą sprawą jest ubezpieczenie, w którym również mamy ograniczony wybór towarzystw.

3. Czy są wyższe koszty w związku z autem sprowadzanym?
Tak. Trzeba się liczyć z wyższą opłatą za rejestrację, najczęściej jest to ok. 150 PLN więcej.

4. Czy możliwy jest leasing auta bezpośrednio od zagranicznego sprzedawcy?
Tak. Robi to jednak 2-3 firmy, a sprzedawca musi być autoryzowanym dealerem.

5. Czy dla leasingobiorcy są jakikolwiek różnice w procedurze względem finansowania auta krajowego?
Nie. Różnice są tylko w komplecie dokumentów, które musi dostarczyć sprzedawca. Zamiast dowodu rejestracyjnego i polisy OC, sprzedawca musi dostarczyć zagraniczny dowodu rejestracyjny i jego tłumaczenie, jeśli dowód jest pomazany, badanie techniczne, oświadczenie o imporcie.

#motoleasing <- mój tag autorski
#motoryzacja
#finanse

https://optif.pl/br/ <- nasza oferta księgowości
ubezpieczenia@optif.pl <- adres w sprawie ubezpieczeń
biuro@optif.pl <- adres w sprawie leasingu
OptiFinance - Zapraszamy do kolejnego #rozdajo !

Ponownie do wygrania miody do wybor...

źródło: OptiFinance_finansowanie_ubezpieczenia_ksiegowosc

Pobierz
  • 8
@OptiFinance: Hej cześć, Bylibyście zainteresowani moją Złombolową zbiórką dla dzieci z domów dziecka?
Poszukuję chętnych firm których logo lub reklamę umieścimy na naszym wehikule.
Mogę udzielić więcej informacji na pw lub podesłać link do zrzutki pod którą umieściłem więcej informacji o naszej załodze.
✨️ Czas ogłosić wyniki ✨️

Wszystkie szczegóły znajdziesz tutaj

Zwycięzcy:
· @meloon
· @krokeuszek
· @KriegCaptain710

Liczba zakwalifikowanych osób: 765
Szansa na wygraną: 0.39%

Data przygotowania i zamrożenia listy uczestników: 24 lutego 2024 - 20:00:05.

@OptiFinance pamiętaj aby dostarczyć obiecane nagrody.

Gratulujemy wygranym i życzymy kolejnych sukcesów.

Chcesz stworzyć własne #rozdajo? Zajrzyj na stronę Mirko Loteria