Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ile czasu trzeba czekać na list z sądu wieczystoksięgowego w sprawie wpisu do księgi wieczystej? Kupiłem na kredyt mieszkanie z rynku wtórnego w powiatowym (jest tam też sąd wieczystoksięgowy), notariusza miałem 2 lutego, 9 lutego pojawiło się moje nazwisko w elektronicznym rejestrze księgi. Obecne mieszkanie w wojewódzkim wynajmuję jedynie do końca marca, i obawiam się że do tego czasu list nie przyjdzie. Naczytałem się, że w Warszawie czeka się i rok, i tego się obawiam.
#nieruchomosci #kredythipoteczny



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
@mirko_anonim każdy sąd inaczej to ogarnia, zależy od liczby spraw jakie mają, ja za mieszkanie czekałem z dwa tygodnie z 7 lat temu w wojewódzkim, na działkę kilka dni w powiatowym mieście.
A sprawa taka sama
Anonim (nie OP): @zzbkk: a to idzie zwykłym listem w ogóle czy poleconym z potwierdzeniem odbioru? Bo skoro wpisali to w elektroniczną księgę dwa tygodnie temu, to polecony chyba powinien przyjść w ciągu tych dwóch tygodni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@majkel88: zawsze lepiej mieć taki dokument niż nie mieć, w końcu chyba po coś to wysyłają? Zresztą nie wiem czy tam jest 1:1 to samo
9 lutego pojawiło się moje nazwisko w elektronicznym rejestrze księgi.


@mirko_anonim: Oznacza to, że wpis już nastąpił i wkrótce powinieneś otrzymać zawiadomienie o dokonanym wpisie. W większości przypadków jest to jednak tak jak napisał @majkel88 zbędny dokument. Tylko nieliczne banki wymagają dostarczenia oryginału zawiadomienia o dokonaniu wpisu.
@mirko_anonim: to jest zawiadomienie, ze dokonano wpisu w KW. Czy ten wpis tam siedzi mozesz w kazdej chwili obczaic przegladajac KW online.
A i nie jest to wysylane zwyklym listem tylko przesylka sądową - wymagany będzie podpis na tablecie