Wpis z mikrobloga

Hej #nieruchomosci
Kupiłem dom jednorodzinny w #lodz i teraz chcę podpisać umowę na ochronę. Z automatu wybór padł na Solid Security, ale przed samym podpisaniem umowy chciałem się Was doradzić czy jest to firma dobra. W Internecie większość opinii jest z przed ponad 10 lat. Inne firmy też mają róże opinie.
Jakie są wasze opinie o tej firmie? Polecacie? Odradzacie? Może inne firmy lepsze?

#nieruchomosci #lodz #lodzkie #dom #domowyogrod #pytaniedoeksperta #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #logika #ochrona #mieszkanie
  • 25
jakie poczucie bezpieczeństwa człowieku? Przecież tam sami emeryci i inwalidzi za minimalną. Myślisz że ktoś się będzie narażał? Te firmy to tylko pralnia pieniędzy dla spełnienia obowiązku ochrony niektórych budynków objętych tym przepisem.


@eugeniusz_geniusz: zawsze wydawało mi się, że lepiej jak ktoś przyjedzie i nawet policję wezwie niż polegać na samych kamerach. Pamiętam jak kiedyś włamali się do sklepu spożywczego u mnie na dzielnicy i rosłe typy raz dwa przyjechały i
@allthethings: Nie słuchaj wykopków, #!$%@?ą bzdury jak zwykle, na patrolach interwencyjnych jeżdzą ludzie bez żadnych grup inwalidzkich, zwykle ludzie w wieku 30 -50 lat z bronią palną https://solidgroup.pl/czytelnia/systemy-alarmowe/na-czym-polega-patrol-interwencyjny.html . Z grupami to cieciują dziadki na obiektach. Swoją drogą nie jeden emerytowany wojskowy czy policjant po 50 by sobie sam w pojedynkę z 5 wykopowymi piwniczkami poradził, a może i 10 bo #!$%@?ąłby jednego a reszta uciekła. Ja mogę polecić Solid ze
@allthethings: ja ze swojej strony polecam centralkę z obsługą SMS. Solid u mnie na wsi widać że stoi terenówką w zasięgu 5 minut od większości domów i nie wydaje się zeby siedział tam jakikolwiek emeryt.
@allthethings: tak jak pisał @Dusk_Forest77 nie słuchaj chrzanienia wykopków, którzy firmy ochroniarskie sobie wyobrażają widząc ochroniarzy-emerytów w centrach handlowych i bankach. Oni nie mają bić się z Rambo, tylko przypilnować typka który próbował wynieść toster bez płacenia.

Ochrona ma ustalony czas reakcji, będziesz miał na umowie. Przy alarmie zamiast dzwonić po sąsiadach i rodzinie żeby zajrzeli czy coś się dzieje wokół domu czekasz na raport ochroniarzy. Cudów nie uczynią, obejrzą czy
@allthethings: jeszcze konsalnet seris z takich większych. Są pewnie jakieś lepsze mniejsze ale nie znam.

Druga sprawa to zapytaj się gdzie stacjonuje grupa interwencyjna. U mnie np wiem, że co noc stoją 3 przecznice od mojego domu.

Dobrze im też raz na jakiś czas zrobić "ćwiczenia" i sprawdzić jak działają. Nie kosztuje to sporo.
Jakie są wasze opinie o tej firmie? Polecacie? Odradzacie? Może inne firmy lepsze?


@allthethings: Jak ja się rozglądałem to w ogóle nie było wyboru - byli podzielenie regionalnie i nie chcieli (dawali zaporowe ceny) inni wziąć ochrony. Teraz może jest większa konkurencja.

IMHO ochrona ma sens jedynie w sprzężeniu z alarmem (pewno więcej kosztuje bo alarm trzeba mieć z bramką GSM i zapłacić za ekstra usługę), jak wyjeżdżasz na urlop/delegację, alarm
@allthethings: mam solida od 10 lat i spoko. Kiedyś zatrzymali mojego ojca jak przyszedł do garażu kosiarkę pożyczyć pod moją nie obecność xD wiadomo że nie da Ci 100% ochrony przed włamem ale może jakieś 50%. Mądrzejsi złodzieje potrafią dezaktywować taki alarm moim zdaniem. To tylko pomoże na żuli i głupszych złodziei. Już nie raz się spotykałem z ochroną jak przyjezali bo coś się aktywowało u mnie i nie byli to
@kwanty: Niezgodę się, jest trochę ,,żuli'' którzy nie mają nic do stracenia i np potrafią wybić szybę żeby ukraść kosmetyki w aptece, lub włamać się go garażu żeby ukraść wkrętarkę i opchnąć ją na dworcu.
wtf? Twoja dziewczyna ma 15 lat czy o co tu chodzi? Jak można być dorosłym i bać się zostać samemu w swoim własnym domu?


@zeszyt-w-kratke No ale napisał, że kupił ten dom jednak w Łodzi.