Wpis z mikrobloga

Czy może mi ktoś wyjaśnić fenomen popularności tego typa?
- dostań hajs od bogatego starego
- 15 razy w jednej rozmowie pie*#ol jaki jesteś uciemiężony i biedny, że musisz płacić podatki i że świat jest niesprawiedliwy
- wchodź w słowo, przerywaj rozmówcy
- nie znaj podstawowych danych ze swojej dziedziny, wmawiaj rozmówcy błędne liczby
- cała twoja działalność polega na tłuczeniu chłopskorozumowych głupot w internecie
- twoje wypowiedzi są formułowane w taki sposób, że zaczynając mówić wygłaszasz tezę której sam zaprzeczasz, w momencie kiedy kończysz mówić xD
- neguj CPK, neguj inwestowanie w armię, neguj jakiekolwiek inwestycje rządowe, jedyna słuszna inwestycja to mieszkanie na wynajem

WYBRANE CYTATY z rozmowy picrel:
- "jak ktoś ma 600 tysięcy mieszkań, to co chce zrobić? mieć milion dwieście tysięcy mieszkań"
- "wymyśliłem sobie ideologię obłędnego trójkąta" (bez słowa wyjaśnienia "co jest 5" XD)
- "możesz mieć jednego Rolls-Royce'a używanego, to pewnie nie jest droga rzecz, ale jak słyszę o gościu który ma 160 tych samochodów"
- "50 tysięcy to klasa średnia"
- "płacę 120 tysięcy za położenie panela"
- "wiesz jak się nazywam? Midel. Midel to jest środek. złoty środek. moja cała koncepcja z którą wyjdę na świat to jest między biedą a bogactwem. ja wręcz nie lubię bogactwa. po co komu kolejne 100, 500, 800 milionów złotych"

NO JA PIE^%$# JAKI TO JEST DRAMAT. TYP POWINIEN BYĆ ZCANCELOWANY DAWNO TEMU

#nieruchomosci #midel #kubamidel #rentier #patologiazmiasta #patologia #spiewak
affairz - Czy może mi ktoś wyjaśnić fenomen popularności tego typa?
- dostań hajs od ...

źródło: jak-godnie-zyc

Pobierz
  • 30
@affairz i pozostali: ciekawe jak w różnych bańkach żyjemy. Dla mnie to Śpiewak tam jest niekompetentnym krzykaczem, który myli pojęcia, używa zamiennie słów które po prostu nie są synonimami i ogólnie leci z komunistyczną gadką…
  • 3
@kejdablju: daj przykłady. ja zacznę:
Śpiewak mówi, że 70% zakupów nieruchów jest w celach inwestycyjnych i to jest dokładnie powtórzona informacja za NBP, np.: https://www.krn.pl/wiadomosci/nbp-podaje-az-70-proc-nabywcow-kupowalo-w-zeszlym-roku-mieszkania-inwestycyjne,11740

na to midel mu odpowiada, że nieprawda, że chyba na odwrót, że może 30%. na potwierdzenie jako źródło podaje, no właśnie nic nie podaje, bo nie ma źródła żadnego jego debilne gadanie
@affairz: no tak, ale to jest statystyka wyciągnięta z kontekstu. Bierzesz jeden rok zamiast 10 :) jak weźmiesz 2023 to się okaże że bardzo duży % kupował pierwsze mieszkanie dla siebie, ale nie będziesz z tego wnioskował tylko od razu opatrzysz komentarzem kontekstowym. To samo jednak powinno dziać się w drugą stronę.

Ja dość szybko wyłączyłem, ale np. spekulant vs flipper vs inwestor długoterminowy - dla Śpiewaka „It’s the same thing”,
  • 1
Kryzys mieszkaniowy da się rozwiązać tylko w jeden sposób: trzeba wygenerować bardzo dużo mieszkań na rynku pierwotnym i podaż ściagnie w dół ceny najmu i ceny nieruchomości


@kejdablju: moim zdaniem nie, Chiny i ich osiedla widmo dowodzą, że to nie jest recepta. imo recepta to urzędowe obniżenie ROI. kataster. tak, #!$%@? to najemcom. ale bez obniżenia ROI, szczególnie dla tych co żyją z rentierstwa rynek będzie się tylko dalej patologizował
@affairz: kataster najbardziej dowali starym ludziom w centrach miast w 100m2 mieszkaniach, dopiero potem najemcom. Z kolei kataster od n-tego mieszkania dowali najbardziej klasie średniej (nie tylko Midlowej :) ), a poza tym spowoduje spadek wpływów z podatku dochodowego od najmu ze względu na optymalizację pod kataster, które też zrobią optymalizację dochodowego.
  • 0
kataster najbardziej dowali starym ludziom w centrach miast w 100m2 mieszkaniach, dopiero potem najemcom


@kejdablju: kataster, jeśli ktoś w ogóle ruszy temat, będzie progresywny - stare dziady mogą spać spokojnie