Wpis z mikrobloga

#lunch71

Hala Świebodzki (plac Orląt Lwowskich)

Hala to nie jest restauracja, a zbiór punktów gastronomicznych, usytuowanych na dwóch halach dawnego Dworca Świebodzkiego, gdzie około 12 punkrów oferuje swoje posiłki, o osobno są 2 bary oferujące napoje.

Do niedawna w tygodniu w godzinach 12-15 każdy punkt oferował lunch w cenie 29zł. Zapewniało to, że punkty nie mogły odlecieć z cenami (a pewnie mają taką pokusę, bo nie mogą sobie odbić na wysokich cenach napojów, bo za sprzedaż picia odpowiadają tam inne podmioty). I do niedawna było to też moje ulubione miejsce na lunch, gdy szło się większą ekipą, bo w związku z różnorodnością punktów, każdy może znaleźć tu coś dla siebie, a moimi ulubionymi punktami było Giro Pasta, które całe swoje menu w porze lunchowej miejli po prostu w obniżonej cenie, oraz Randori Ramen.

Obecnie, polityka lunchowa została tam trochę zmieniona i cena 29zł jest już tylko sugerowana. Niektóre punkty zmieniły swoją ofertę, np. wspomniane Giro ma już po prostu jedno danie lunchowe i zaczyna być wyczuwalny powolny zjazd entuzjazmu u prowadzących niektóre punkty.

Lekko podniosło cenę, ale nadal trzyma jakość widoczny na zdjęciu HULTHAI, które teraz za 32zł oferuje zestaw mała zupa Tom Kha oraz Pad Thai (w wersji do wyboru z kurczakiem bądź wegan), nadal polecam.

Zjazd jakości niestety zaliczył lunchowy Randori Ramen (zdjęcie w komentarzu). Cena 29zł została utrzymana, jednak dawniej zawierał on fajny kawałek opiekanej wieprzowiny i był to posób na zjedzenie całkiem dobrego ramenu w rozsądnych pieniądzach, teraz jest to jakieś marynowane mięso mielone, którego smakiem przechodzi bulion. Może to tylko jednorazowa wpadka, ale wyszło słabo. Na ogromny plus jednak trzeba powiedzieć, że nadal serwują dania w ceramicznych miskach, a nie jak większość znajdujących się tam lokali, w papierowych jednorazówkach.

Pomimo moich mieszanych uczuć, nadal zachęcam do odwiedzenia tego miejsca. Dawniej było lepiej, ale nadal jest ciekawie i różnorodnie.

O co chodzi z tymi wpisami? Pracuję w centrum #wroclaw i często zastanawiam się, gdzie iść na #jedzenie71 w ramach lunchu. Wiele miejsc odleciało z cenami, jednocześnie sporo fajnych lokali pozostaje mało znanymi.
Jako, że nie znalazłem zbyt wielu sensownych zestawień rekomendacji, będę sam opisywać miejsca, które wydadzą mi się ciekawe. Planuję wrzucać tutaj coś co tydzień.
Jeśli znasz jakiś lokal, który nadawałby się na tę listę, daj mi znać tutaj lub w prywatnej wiadomości, ale nie jestem zainteresowany żadną formą współpracy w zamian za promowanie lokalu.
gbyrka - #lunch71

Hala Świebodzki (plac Orląt Lwowskich)

Hala to nie jest restaurac...

źródło: hulthai-swiebodzki

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@gbyrka: Tam generalnie jest jeden wielki klops z tą halą. Zwyczajnie są dni jak tam śmierdzi tym żarciem bo nie wydala wentylacja. W dodatku jak pizga na dworze to tam też jest zimno.

Dla mnie w normalnej porze w wielu punktach z cenami odjechali, a jedzenie wcale nie jest jakieś wybitne.

Natomiast faktycznie plusem dla większej ekipy jest to, że raczej każdy coś dla siebie znajdzie.
  • Odpowiedz
@gbyrka:

Hala Świebodzki


może i zapłacisz za jedzenie tyle samo co w innych miejscówkach działających tam lokali, ale za to zjesz w papierowej misce, na klejącej się ławce i wśród plączących się pod nogami psów. No i też gorszej jakości często (Randori Ramen na Kniaziewicza to niebo a ziemia w porównaniu do tego z hali)
  • Odpowiedz
@kochanka_masztalerza: Jak na dworze jest koło 0 to w samej hali będziesz miała praktycznie taką samą temperaturę. W styczniu jak byłem siedzieli ludzie normalnie w kurtkach. Także dlatego po prostu przypominam, że tam nie jest hala ogrzewana i można się zdziwić. Niektórzy nie mają ochoty marznąć podczas jedzenia.

@Bumelante Dodaj do tego jeszcze kolejkę do napoi jak się trafi jakaś laska która koniecznie chce drinka xD
Dlatego śmiesznie jest z Hullthaiem
  • Odpowiedz
Hala Świebodzki (plac Orląt Lwowskich)


@gbyrka: syndrom warszawiaka się wam już w tym Wrocku odpala? Nazwa miasta podana dopiero w 7. (siódmym) akapicie. Do tej pory to warszawka miała tak wywalone ego, że nie poczuwali się do podawania o jakie miasto chodzi, bo jak nie podane to wiadomo, że hehe, S-T-O-L-I-C-A.
  • Odpowiedz
Jak na dworze jest koło 0 to w samej hali będziesz miała praktycznie taką samą temperaturę.


@Darth_Gohan: nie no bez przesady. Byłem, jak na dworze pizgało złem i siedząc 2 ławki od drzwi wejściowych rozebrałem się z kurtki. Było jakieś 15-17 stopni. Nic przyjemnego, ale do 0 było daleko
  • Odpowiedz
@Ogau: Byłem w styczniu jak pizgało. Całym stolikiem siedzieliśmy w kurtkach także pizgało jak źle także naprawdę pizga. Obok nas też ludzie też raz zakładali raz ściągali kurtki. Tam naprawdę w tej przedniej części jest zimno. W tej ciut dalej od głównego wejścia jest faktycznie cieplej, ale przy rezerwacji nie masz jak wybrać gdzie chcesz siedzieć.

Także tak, pizga.
  • Odpowiedz