Wpis z mikrobloga

#olx zmiany zmiany zmiany...
Co się zmieniło:

1. Na stronie danego ogłoszenia zamiast przycisku “Kup z Przesyłką OLX” znajdziesz przycisk “Kup”
2. Klikając w przycisk “Kup” zobaczysz dwie dostępne opcje zakupowe (z Przesyłką OLX lub bez)
3. W kolejnym kroku w zależności od wyboru
a) z Przesyłką OLX → przejdziesz do wyboru metody dostawy, punktu nadania i uzupełnienia niezbędnych danych;
b) bez Przesyłki OLX → otrzymasz możliwość skontaktowania się ze sprzedającym poprzez wiadomość na czacie lub telefon (jeżeli sprzedający udostępnił swój numer) w celu ustalenia warunków transakcji.


po co to? Z przesyłką olx było jasne, ktoś klikał i szło, a teraz mimo iż nie chcę sprzedawać bez przesyłki olx, to będą zawracać d$%$ 'wyślij tak i tak, zrobie przelew/pobranie, albo odbiór osobisty'?
Dobrze to rozumiem?
  • 9
  • Odpowiedz
@ewataewa: pewnie chcą wiedzieć czy ktoś kupi. Przy dogadywaniu się bez przesyłki OLX nie było to oczywiste, bo jak się nie kliknęło w ich miniankietkę czy sprzedałem przedmiot, to nie mieli takiej informacji.
Coś czuję, że to przymiarki do jakichś nowych opłat. Z czegoś trzeba będzie opłacić kary, które zaraz ich zabolą. No i pewnie jakiś lepszy program ochrony kupujących.

Z drugiej strony nie sądzę, by to jakoś szczególnie przyczyniło się
  • Odpowiedz
  • 3
pewnie chcą wiedzieć czy ktoś kupi. Przy dogadywaniu się bez przesyłki OLX nie było to oczywiste


@kaktus_z_ostrymi_kolcami:

może to przymiarka pod uszczelnienie tych raportów dla skarbówki ¯\(ツ)/¯

PS. i obstawiam, ze zaraz będzie tak:
ktoś kliknie 'kup (bez przesyłki), Ty mu odmówisz, a on właduje negatywną opinię :D

PS2 o tak to wygląda:
i przekierowuje do wiadomości, a w momencie kliknięcia 'kup' zarówno kupujący jak i sprzedający nie dostają info na
ewataewa - >pewnie chcą wiedzieć czy ktoś kupi. Przy dogadywaniu się bez przesyłki OL...

źródło: Zrzut ekranu 2024-02-28 111351

Pobierz
  • Odpowiedz
@ewataewa: A to nie jest przypadkiem pokłosie kary nałożonej przez UOKiK za fikcyjną ochronę w ramach kupowania poprzez przesyłkę OLX? Teraz będą musieli lepiej "chronić", więc wymyślili sobie, że ludziom udostępnią możliwość kupna bez ochrony, dzięki czemu zdecydowaną większość oszustów będą mieli z głowy, bo ci zawsze będą korzystać z kupna bez przesyłki olx. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ewataewa uokik przyczepil sie za to ze sortowanie od najtanszych nie obejmowalo oplaty serwisowej. Wg mnie rozbicie za zakup z odbiorem własnym to wlasnie taki dupochron :)
  • Odpowiedz
@ewataewa ja jestem ciekaw jak to w praktyce będzie wyglądać. Specjalnie wystawiałem na olx z przesyłką i odmawiałem spotkań bo miałem dosyć Januszy co nie przychodzą. Ciekawe czy będzie można anulować sprzedaż bez przesyłki
  • Odpowiedz
  • 1
@xerox75: póki co tak jak pisałam wyżej, to właściwie tylko przekierowanie do wiadomości ze sprzedawcą :)
Z ciekawości pogadałam ze sobą XD z konta niebieskiego i swojego. Klikając kup>bez przesyłki żadna ze stron nie dostaje info o zakupie, a jedynie o nowej wiadomości.
  • Odpowiedz