Wpis z mikrobloga

Fragment wypowiedzi tzw. myśliwego na proteście tzw. rolników.

— Nigdy nie miał nic wspólnego ani z lasami, ani z łowiectwem. Ten człowiek jest wegetarianinem. Zanim został ministrem, był za ekoterrorystami — twierdzi Paweł z koła łowieckiego w Ostrowi Mazowieckiej. On i jego koledzy obawiają się wprowadzenia zakazu polowań w weekendy, czy używania noktowizji i termowizji, o których wspomina ministerstwo.


Jakie jeszcze ułatwienia powinni mieć ci przebierańcy?
- celowniki kolimatorowe i laserowe
- drony z noktowizją i termowizją
- bomby kasetowe
- gazy bojowe
- miny przeciwdzikowe
- zwierzyna powinna być wyposażona w nadajniki GPS
- ambony wyposażone w CKM-y
- nagonka z użyciem nalotów dywanowych/bombardowań obszarowych
- dystrybutory wódy przy każdym słupku oddziałowym w lesie

Myśliwy - dawniej przemyślny w łowieniu zwierzyny, biegły w polowaniu.
Obecnie - tłusty, podpity wieprz, próbujący odreagować kompleksy na zwierzynie bezbronnej wobec sprzętu jaki wieprz targa do lasu.

#myslistwo #patologia #janusze

Do myśliwych. Serio polujecie z użyciem noktowizji i termowizji?
  • 20
  • 0
Patrz i podziwiaj.


@zimowyporanek: Nie mam w zwyczaju podziwiać psychopatów. Ani krajowych ani zagranicznych.

https://www.pzlow.pl/wp-content/uploads/2019/10/zbior_zasad_Etyki.pdf

Polecam choćby punkty:
8. Myśliwy szanuje prawo do życia zwierząt, postępuje w stosunku do nich etycznie, chroni przed
zagrożeniami, poluje na gatunki łowne w terminach i liczbie określonych planem hodowlano-łowieckim,
dba o ciągłość zachowania zwierzostanów, przeciwdziała szkodnictwu oraz kłusownictwu.
9. Myśliwy wykonując polowanie przestrzega zasad selekcji zwierzyny.
10. Myśliwy nie szuka w łowiectwie korzyści materialnych, myślistwo
  • 0
@dziabodo:

serio


Dzięki za odpowiedź. Właśnie straciłem resztki jakiegokolwiek zrozumienia wobec tego środowiska.

O ile ceniłem je za odbudowę populacji żubra, łosia itd.

to nie ma nic wspólnego z łowiectwem


A użycie noktowizji i termowizji ma coś wspólnego z łowiectwem?

Gdzie jest ta cienka granica? Gatling z laserowym wskaźnikiem i reflektory są be ale noktowizja i termowizja są jeszcze cacy?
@xer78: już Ci tłumacze :)

Używam noktowizji z doświetleniem na 100 metrów (940nm), aby móc poprawnie ocenić czy np dzik to locha czy odyniec, bo loch u nas sie nie strzela, a do tego pozwala mi to odróżnić dzika od np kogoś kto kradnie kartofle. Na lisy np poluje metodą na wab próbując przywabić je jak najbliżej do siebie i dzięki notkowizji jestem w stanie rozróżnić czy jest to lis a
via Android
  • 0
@zeMadafaka

Polowanie ze sprzętem są bezpieczniejsze ¯\(ツ)/¯ W czym problem?


Bezpieczniejsze? Niby jak? Pozwala odróżnić dzika od rowerzysty albo od balonu meteo?

Co z etyką? Może polujcie granatami i z użyciem broni maszynowej?
@xer78: jak się tak mundrzysz to wrzuć jakieś liczby. Ile jest polowań w stosunku do ilości postrzałów czy wypadków o których wspominasz..
i będzie jasna sytuacja.
Tak piszesz jakbyś chciał sobie tylko popiedrolić za uszami.
  • 0
@zeMadafaka:

jak się tak mundrzysz to wrzuć jakieś liczby. Ile jest polowań w stosunku do ilości postrzałów czy wypadków o których wspominasz..

i będzie jasna sytuacja.
Tak piszesz jakbyś chciał sobie tylko popiedrolić za uszami.

Moment. Z noktowizorami i termowizją podobno możecie polować tylko w nocy. Kto prowadzi statystyki ile jest polowań, iile z nich to polowania za dnia a ile nocą? Gdzie jest wykaz postrzeleń nocnych i dziennych?

Jak mam
@xer78: Ciekawe co w robocie się działo, że kilka minut po czternastej musiałeś się wyładować poprzez produkcję tego histerycznego bólu dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Bezpieczniejsze? Niby jak? Pozwala odróżnić dzika od rowerzysty albo od balonu meteo?"
Gdybyś kiedykolwiek miał nawet na moment taki sprzęt w ręce to byś nie pytał. Najlepiej kup i sobie zobacz, ewentualnie jak nie masz kasy to się kolegów popytaj czy ktoś
@xer78:

Bezpieczniejsze? Niby jak? Pozwala odróżnić dzika od rowerzysty albo od balonu meteo?

Tak.

Co z etyką?

Pozwala odróżnić lochę prowadzącą młode od odyńca.
Nieetyczne jest polowanie na lochy z młodymi.

Możesz sam sprawdzić jak to wygląda.
Idź w nocy na spacer po polach i popatrz z dziki przez lornetkę (bez latarki).
Sprawdź czy odróżnisz lochę od odyńca.
via Android
  • 0
@Fallar

Ciekawe co w robocie się działo, że kilka minut po czternastej musiałeś się wyładować...

Ale nie wiem, czy jest sens abyś go czytał - zrozumienie poprzednich punktów poszło ci wybitnie słabo.


Mógłbym tracić czas i ci napisać ale mam pewność, że byś nie zrozumiał.

Mam kasę, kolegów i lornetkę z nokto. Trafiłeś jak w balon meteo albo rowerzystę.
via Android
  • 0
@neutronius

Możesz sam sprawdzić jak to wygląda.

Idź w nocy na spacer po polach i popatrz z dziki przez lornetkę (bez latarki).

Sprawdź czy odróżnisz lochę od odyńca.

Uważam, że lepiej zapytać ekspertów z wykopu, niż łazić nocą po cudzym polu.
Ja odróżniam lochę od odyńca za dnia.
Możesz sam sprawdzić jak to wygląda...
Mam kasę, kolegów i lornetkę z nokto.


@xer78: A smoki w tej bajce też były? xD Skoro masz lornetkę z nokto to po co w takim razie tak się bulwersujesz i zadajesz pytania w stylu "Bezpieczniejsze? Niby jak?"?

Może ty po prostu nie umiesz tej lornetki włączyć? Czytając co i jak piszesz nawet bym się nie zdziwił :D

Ps. "Trafiłeś jak w balon meteo albo rowerzystę." Odnośnie trafiania: Zrobiłem dla ciebie
Fallar - >Mam kasę, kolegów i lornetkę z nokto.

@xer78: A smoki w tej bajce też były...

źródło: Smacznego xer78

Pobierz
  • 0
A smoki w tej bajce też były? xD Skoro masz lornetkę z nokto to po co w takim razie tak się bulwersujesz i zadajesz pytania w stylu "Bezpieczniejsze? Niby jak?"?


@Fallar: Nie było smoków. Wszystkie wybili dzielni myśliwi, tacy odważni i męscy jak ty, z nokto i termowizją.

Mam amatorską lornetkę z nokto do zupełnie pokojowych celów. Kupiłem bo byłem ciekawy jak to działa. Obserwowałem np. jakie zwierzęta odwiedzają ogród w
xer78 - >A smoki w tej bajce też były? xD Skoro masz lornetkę z nokto to po co w taki...

źródło: Dla wielkiego łowczego Fallara

Pobierz
"odważni i męscy jak ty" Dziękuję za pochlebstwa, ale nie przykryjesz tym swoich idiotyzmów z wcześniej.

"Mam amatorską lornetkę z nokto do zupełnie pokojowych celów." Ale dalej nie ustaliliśmy, czy potrafisz ją włączyć.
" Mam też Flir C3 do amatorskiej obserwacji źródeł ciepła, strat ciepła itd." Amatorska obserwacja ciepłej wody w grzejniku to też jakieś hobby. Nie oceniam. I pisałem o termowizji, a nie o zabawkach 80x60 pikseli, 9 hz i 70mK
  • 0
@Fallar:

"odważni i męscy jak ty" Dziękuję za pochlebstwa


Jeśli odebrałeś to jako pochlebstwo czyli nie wyczułeś kpiny zmieszanej z ironią to poproś kogoś bardziej rozgarniętego żeby oznaczył ci którym końcem tego kija co robi głośne BUM, trzeba celować w stronę zwierzyny.

Niestety muszę cofnąć te "słowa uznania". Tą swoją wymyślną odpowiedź zapomniałeś zaadresować do mnie.
Zabrakło pewnej cechy charakteru czy może intelektu? Dzielny obrońco kuropatew.

Ps. Nie używaj słów, których
@xer78: "Jeśli odebrałeś to jako pochlebstwo czyli nie wyczułeś kpiny zmieszanej z ironią..." Widzę twoją "ironię" doskonale, nawet dziecko by zobaczyło. Tylko w twoim wykonania jest tak płytka i "siekierą ciosana", że ironicznie odpowiedziałem. Nie wierzę, tego nie złapałeś xD

"Co istotne na gruncie współczesnych uregulowań „łowczy” jest myśliwym, tym niemniej nie każdy myśliwy ma możliwość bycia „łowczym”."
No i masz baranie wyraźnie napisane, że nie każdego myśliwego można nazwać łowczym
via Android
  • 0
@Fallar Barana to masz tłuku w rodzinie i w lustrze kiedy przed nim stoisz.

Ironia płytka bo i ty jesteś płytki a mimo tego nie załapałeś.

Odpowiedź wymyślana jak na twoje skromne możliwości. Skierowana w próżnię.

Zapomniałeś ostatnio dodać @ czy cały testosteron zużyłeś wczoraj na "polowaniu" na lisa?
To pytanie retoryczne. Nie oczekuję odpowiedzi.

O moje otoczenie się nie martw. Nie ma w nim takich kołków jak ty.
"Barana to masz tłuku w rodzinie i w lustrze kiedy przed nim stoisz." Skąd to masz, Bartek (5 lat) na ścianie w WC wyskrobał? xD
"Ironia płytka bo i ty jesteś płytki a mimo tego nie załapałeś." Ironia płytka bo na lepszą cie nie stać.
"...czy cały testosteron zużyłeś wczoraj na "polowaniu" na lisa?" Nie, zostawiłem go wczoraj w twojej starej. Jak ci brakuje to idź wyssać.
"O moje otoczenie się nie