Wpis z mikrobloga

@wuwuzela1: mam neotools walizkę i parkside klucze płaskie, więc tylko przy płaskich kluczach mogę porównać.

Neotools się ładniej świecą i wydaje mi się ze materiał moze być ciut bardziej wytrzymały niż parkside, aczkolwiek żadnego klucza nie zajechałem jeszcze. używam bardzo sporadycznie.

Kiedyś pożyczyłem YATO od sąsiada jak swojej walizy nie miałem i to według mnie jest ta sama półka co NEO tylko są brzysze, neo się fajnie świeci :-)
@euklides neo tools to chyba nigdy w ręku nie miałem.

Yato mam zestaw kluczy płaskich. Już z 10 lat, wykorzystywałem na fuchach, w domu, akademiku, przy aucie, 4 przeprowadzki na tym ogarnąłem i dalej są ok. Dwa nawet robiły za ruszt do grilla w sytuacji awaryjnej.Polecam.
Parkside - elektronarzędzia są dla mnie jakiś takie... słabe? Miałem stacje lutownicza, nie dało się tym lutować. Kupiłem na próbę też myjkę sredniociśnieniową i też lipa.
@wuwuzela1: Jeżeli chodzi o narzędzia ręczne to parkside ma ogólnie mały wybór w porównaniu do yato czy neo. Ale myślę, że to podobny poziom. Ale wybrałbym yato/neo. Mam trochę ich narzędzi ręcznych.
A elektronarzędzia poziom amatorski, podobnie jak elektronarzędzia np. takiego yato. Taki chińczyk z naklejką. Ale chyba wybrałbym parkside bo ma dużo fanbojów to szybciej ktoś pomoże coś naprawić czy znajdzie części zamienne.
@wuwuzela1: Imo lepiej yato/neo albo najlepiej jeszcze honiton/sata. Parkside ma mały wybór konkretniejszych narzędzi i zestawów, więcej za to jakiś pierdół typu zestaw pęset czy kluczy uniwersalnych.
Napisz czego potrzebujesz i coś polecimy.
@wuwuzela1: Zestawu nie kupuj ze wszystkim. Zestaw to możesz kupić nasadek, bitów, kluczy, wkrętaków. A takie rzeczy jak młotek, kombinerki, klucz nastawny to kup sobie oddzielnie. Polecam mieć po prostu dwie walizki - jedna to zestaw nasadek z bitami (i ew. kluczami płaskooczkowymi - zależy jak duży Cię interesuje). A druga walizka to kupiona po prostu jedna większa zbiorcza i do niej wrzucasz te drobiazgi jak młotek, kombinerki i pewnie sporo
@wuwuzela1: No to ja bym wziął zestaw honitona 94 el. jako bity i nasadki, do tego jakiś zestaw kluczy płaskooczkowych w zależności od potrzeb, jak chcesz przekrój 6-32 to np. sata. Jak mniejszy zestaw to yato będzie też ok. Do tego jakieś kombinerki (pewnie ze 3-4 różne, małe bardziej precyzyjne i większe, jakieś do cięcia, itp.) yato są całkiem przystępne, ale też miałem w ręku w lidlu te parkside i wyglądały
@wuwuzela1: To w takim razie przeprasza. Mam ten zestaw od paru lat i nie śledzę czy zmienili współprace. Gdzieś tam mi miga w necie, ze dalej występuje ten zestaw w tej samej formie ale czy dalej są brandowane bity napisem wiha to nie weryfikowałem.
  • 0