Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #laptopy #monitory #philips #asus wstyd przyznać, ale mam zajebisty problem z uruchomieniem monitora przy laptopie. Monitor to Philips BDM4065UC, a laptop to jakiś kilkuletni gamingowy Asus z wyjściem HDMI. Dziś miałem na stanie tylko kable 2 kable HDMI - DisplayPort plus przejściówka z DisplayPort na DisplayPort mini czy jakoś tak. Na każdym kablu nie odnajduje mi ekranu w laptopie, za każdym razem pokazuje, że jest tylko jeden monitor.

I teraz problem z monitorem jaki mam to, to, że jak jest ten Joystick do przeklinania menu to ono nie działa xD Przynajmniej nie działa tak jak powinno, po lewej menu, góra to wybór chyba trybu obrazu itd.
U mnie reaguje ten joystick jak kliknę w prawo i mogę zmienić język. To działa jedynie xD.

Czyli dostępu do menu tzw. ODS czy jakoś tak nie mam. Nie mogę znaleźć w instrukcji jak przywrócić ten monitor do ustawień fabrycznych, bo ponoć te guziki też można przeprogramować. Wydaję mi się, że poprzedni właściciel poprzestawiał coś zajebiście i teraz mam problem. Ktoś się z czymś takim spotkał? Jutro mam zamiar jeszcze spróbować z kablem HDMI-HDMI, mi się wydaje, że monitor jest ustawiony na kabel np. HDMI 1 czy coś i nie wykrywa laptop z niego sygnału
Rynia - #pcmasterrace #laptopy #monitory #philips #asus wstyd przyznać, ale mam zajeb...

źródło: temp_file128366789076976822

Pobierz
  • 9
Dziś miałem na stanie tylko kable 2 kable HDMI - DisplayPort plus przejściówka z DisplayPort na DisplayPort


@Rynia: XD 99% tych kabli działa w drugą stronę (bo to nie kable tylko konwertery sygnały z DP na HDMI) jak nie masz takiego za jakieś 200zł to nie zadziała wpięty w hdmi w laptopie a DP w monitorze.

Odepnij wszystko i podłącz hdmi z obu storn monitor powinien wyczaić że sygnał ma na
@Rynia: Ten kabel USB to hub USB wbudowany w monitor. Na przykład w monitor wpinasz klawiaturę, myszkę, i inne akcesoria przytwierdzone do biurka, potem wpinasz jeden kabelek i z laptopa masz pełne stanowisko stacjonarne. Nie jest wymagany do działania.

A jak joystick nie działa poprawnie to znaczy że poprzedni właściciel był chyba gorylem który nie rozumiał technologii i go kompletnie uwalił przez co nie da się nim sterować OSD. Możesz zobaczyć