Wpis z mikrobloga

Psychofani #apple to chyba inny gatunek człowieka.
Dla normalnego człowieka 8gb wlutowanego ramu zabija sens nawet dosyć taniego nowego laptopa, ale w dużo droższym i używanym MACBOOKU ten sam ram jest wystarczający do większości zadań i podobna uwaga jak w pierwszej okazji zostaje wyśmiana, a w komentarzach milion powodów, dlaczego 8gb ramu w maczku jest super. Optymalizacja macOS jest tak zaawansowana, że te same strony internetowe napisane przez juniorów po bootcampie nagle zamiast 4gb ramu zabierają 0.2137gb, a kilkanaście minut filmu 4k w edytorze nagle mieści się całe w pamięci.
Fascynujące zjawisko.
#windows #macbook #bekazpodludzi #heheszki #pcmasterrace #pc
Izanagi013 - Psychofani #apple to chyba inny gatunek człowieka.
Dla normalnego człowi...

źródło: AppleKrul

Pobierz
  • 31
@Izanagi013: Ja wiem mordo, że to może wydać się dziwne, ale słyszałeś może o compressed ram albo ZRAM? Jeśli nie robiłbyś benchmarków pamięci albo nie grał w coś wymagającego to pewnie byś nawet nie zauwazył od kiedy system zaczyna kompresować pamięć. Obecne algorytmy kompresji w praktyce potrajają fizyczną pamięc, więc z 8GB robi się 24GB. potem dopiero może wkroczyć swap na dysku, a dzisiejsze dyski też mamy niezłe.

Wiadomo, że lepiej
@Korda: Pod dosłownie każdym postem na fejsie dotyczącym telefonu jest gównoburza. Nie ważne czy iphone czy android, oba obozy próbują udowadniać czemu iphone jest lepszy i na odwrót
@Izanagi013: miałem takiego maczka m1 8gb jakieś pół roku. Zużycie ramu nigdy nie przekroczyło 83-84% Teraz mam 16gb i też cały czas jest w okolicach 70%

Nie przepadam jakoś bardzo za macbookami, nie lubię macos, ale testowałem troche laptopów między 4-8tys i żaden nie może macbookowi nawet butów czyścić.

1. kultura pracy/termperatury/czas pracy na baterii - to jest #!$%@? 10/10. Komputer bezgłośny, nie grzeje się a przy tym jest naprawdę wydajny
@MercedesBenizPolska: klasyka, porównujesz do 3 razy tańszego laptopa. W kwestii baterii żaden laptop nie ma szans, bo m1 to nie laptop, to tablet z klawiaturą. Procesor arm z mniejszym zestawem instrukcji. Tablety też nie mają wiatraków. Dla większości ludzi wystarczy, ale umówmy się, prawie zawsze korzystasz z tego sprzętu podłączony do prądu. Nie miałeś 100% wykorzystania ramu, bo pewnie trzymał zapas, a o tak korzystał ze swapa na dysku. Swap nie