Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem jak można chcieć mieć dzieci. Jestem u siostry trzeci dzień, dwójka dzieci 2 i 5 lat i to jakiś koszmar xds
Ciągle trzeba się tym zajmować, bez przerwy potrzebuje uwagi. Siorka i szwagier od 4 lat to wrak człowiekow. Ciągle niewyspani, ciągle rozdrażnieni, dla nich błogosławieństwem jest jak przyjadę na 3 dni, bo dzieci mnie lubią i mają w końcu chwilę spokoju xd.
Ta relacja z tymi dziećmi, pomimo że je kocham i uwielbiam (ale tylko na chwilę xd) utwierdza mnie w przekonaniu, że moja decyzja z przed kilku lat o tym żeby nigdy nie mieć dzieci była słuszna.
#childfree #antynatalizm
  • 163
  • Odpowiedz
  • 1
@greenbong dopóki nie miałem swojego też tak myślałem. Z resztą do dziś wkuriwaja mnie inne dzieci i mój czasami też ale tylko denerwuje :), kto uważa że dzieci są słodkie to uwierz mi że nie. Niektóre dzieci są #!$%@? wychowane
  • Odpowiedz
  • 3
@uirapuru

>@takitamtam: XDDD mam prawie 4 dychy na karku, wieloletnią partnerkę i jakoś oboje w żadnym wypadku dzieci nie chcemy mieć. Więc tak średnio z tym dorośnięciem.


@NapalInTheMorning: może w tym rzecz, że skoro tak myślisz, to nigdy nie dorosłeś xD stare dzieci - nie ma nic brzydszego na świecie.

Ach ta zazdrość
  • Odpowiedz
  • 2
@choochoomotherfucker

>ale będąc już mocno po 30 zauważam że znajomi bez dzieci to kończą na terapii i psychotropach albo z problemami z używkami natomiast ci co dzieci mają jakoś sobie tak normalnie żyją.


@buhubuhu: W kwietniu skończę 35 lat, nie piję, nie palę, nie ćpam, nie biorę psychotropów, nie chodzę na terapię, nie mam depresji ani nic podobnego - ile mam jeszcze czekać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Dietetyq

> a nie uważasz, że jest to czysty egoizm pod kątem życia w społeczeństwie? Dzięki temu, że ludziom chciało się mieć dzieci powstało to wszystko dookoła, a teraz czeka nas zapaść gospodarcza.


@ELO_2012: ale co mnie tak naprawdę to interesuje - jakbym żył w idyllicznej społeczności małej wsi gdzie każdy każdemu pomaga, troszczy się, żyje się razem wielopokoleniowo to ok czułbym powinność wobec mojej społeczności aby ta trwała, rozwijała się,
  • Odpowiedz
będąc już mocno po 30 zauważam że znajomi bez dzieci to kończą na terapii i psychotropach albo z problemami z używkami


@buhubuhu: a ja zauważam to u ludzi co mają dzieci i co. dowód anegdotyczny.

dla jednych sięgnięciem absolutu i życiowego spełnienia jest posiadanie kaszojadów. Dla innych podróze i rozwijanie siebie, problemy mogą dosięgnąć każdego bez wględu na jego wiek, status majątkowy czy stan cywilny.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dla reszty co piszą dyrdymały
  • Odpowiedz
@greenbong: Rodzicielstwo w ogóle #!$%@? nie jest fajne. To wręcz męczarnia i nic Ci tego nie rekompensuje. Jeśli masz lub ktokolwiek ma chociaż cień wątpliwości niech nigdy nie robi sobie dzieci. Nie ma dnia z nimi żeby mnie czymś nie zdenerwowali. Mam dwóch synów.
  • Odpowiedz
nie mam osobiście nic do tego że ktoś nie chce mieć dzieci ale będąc już mocno po 30 zauważam że znajomi bez dzieci to kończą na terapii i psychotropach albo z problemami z używkami natomiast ci co dzieci mają jakoś sobie tak normalnie żyją.


@buhubuhu: xD
gratuluję dedukcji wykopowy ekspercie
  • Odpowiedz
@greenbong: skoro dzieci cię lubią, to ty pewnie też je trochę lubisz, więc... A tak na serio, nie wiem co ten post wnosi. Ja też jestem niewyspany, rozdrażniony, wściekły, ale i tak uważam, że moje życie przed pojawieniem się dziecka to nie było życie a jakaś wegetacja bez sensu i celu. Szanuję twój wybór, ty szanuj wybór innych. To jakbyś zobaczył, że gość się pokłócił z dziewczyną, więc o jezu, co
  • Odpowiedz