Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak jeszcze z rok temu Tomek Narkun był tagowym bohaterem. Obiecał ulicy, że ceny mieszkań niebawem spadną mimo, że zostanie ogłoszony program dopłat do kredytów, a on będzie jego konsultantem xD Pamiętacie "mokry kapiszon" i jak internetowi teoretycy sami się wzajemnie przekonywali i pocieszali, że program ten nie będzie miał żadnego wpływu na rynek? A jak ktoś im spróbował wytłumaczyć, że wpływ będzie i to nie mały poprzez odłożony popyt spowodowany wysokim stopami i nastrojami na rynku, to stawałeś się największym wrogiem xD Teraz Ola Boga Narkun mnie oszukał. No #!$%@? bardzo dziwne, że ludzie z branży bedą działać na tejże korzyść. No normalnie szok i niedowierzanie, przecież nam obiecał xD W ogóle was nie żal. Serio.

A ostatni wywiad imo bardzo dobry, jest pare rzeczy z którymi się nie zgodzę. M.in z tym że cykle koniunkturalne na nieruchach zawsze muszą wystąpić wszędzie. Otóż nie, chociażby w niemczech po ostatnim kryzysie finansowym nie było de facto żadnej korekty na nieruchomościach.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kredythipoteczny #inwestycje #gielda
Dusk_Forest77 - Pamiętam jak jeszcze z rok temu Tomek Narkun był tagowym bohaterem. O...

źródło: glupich nie sieja

Pobierz
  • 9
@nabrzmialy: Przecież to koleżka idola co niektórych Zaorskiego, na tych śmiesznych trading jam sessions był częstym gościem. Poza tym, myślałem że wy kupujecie jakieś nieruchy, za te zarobione na giełdzie miliony, ale zapomniałem że większość tutaj to pod kreską xD
@Dusk_Forest77: Ehh, a obiecałem sobie, że nie będę odpisywał na baity ekonomiczne. Co do Niemiec to nie spadły po 2008 bo nie miały z czego. Patrz wykres, chyba jest różnica, spadki po epickiej wieloletniej pompie, a brak spadów na spokojnym normalnym rynku. Co do recesji i cykli to prawdopodobieństwo wystąpienia recesji na podstawie modelu odwróconej krzywej rentowności(100% skuteczności w przeszłości) wywaliło poza skale na prawie 99%. A jeśli mówimy o porównaniu
kdgc - @Dusk_Forest77: Ehh, a obiecałem sobie, że nie będę odpisywał na baity ekonomi...

źródło: x

Pobierz
@kdgc: Czyli to co #!$%@? Narkun nt. cykliczności danego rynku nie zawsze się w 100% sprawdza i bardzo dużo zależy od lokalnych uwarunkowań. Właśnie potwierdziłeś to co napisałem, ale sądzę że nie taką masz intencję. Odwróconą krzywą rentowności mamy już jakiś czas, a na razie kryzysu ani widu ani słychu, powiedzmy ze realia ekonomiczne ulegają pewnym zmianom ;) Ja osobiście sam gram na kryzys przed 2030, ale co tak na prawdę
@wuwuzela1: -80% na 30% względem czego? Nie z dniem wejścia. Ceny narastały stopniowo od daty ogłoszenia (a nawet pogłosek) do samego końca programu, w sumie dalej coś tam rosną ale nie wszędzie. Przecież nawet tutaj jest trochę użytkowników wykopu którzy kupili mieszkanie korzystając z tego programu przed wzrostem cen. Nie ma żadnej zmowy cenowej. Polacy mają już taką mentalność, że muszą mieć koniecznie mieszkanie na własność zamiast wynajmować. Sami jesteście na
@Dusk_Forest77: O Narkunie nie chce mi się dyskutować bo gość nie ma pojęcia o czymkolwiek albo ma i celowo wykrzywia fakty pod swoje naganianie. Ale o krzywej rentowności możemy podyskutować. Z tym jest taki problem, że wszyscy się podniecają jak się krzywa odwróci, a statystyki wskazują, że średni czas od odwrócenia do recesji to 17 miesięcy. Prawdziwy indykator to powtórne odwrócenie(Banki centalne zaczynają ciąć stopy, a zwykle robią to jak już
kdgc - @Dusk_Forest77: O Narkunie nie chce mi się dyskutować bo gość nie ma pojęcia o...

źródło: x5

Pobierz