Wpis z mikrobloga

Chyba nigdy nie zrozumiem, czemu jak płacę kartę kredytową, dostaje cashback, od N26 Bank dostaje prawie 7%, od PayPal, to raczej marnie, chyba to 1% no coś było napisane, jak dostałem kartę od PayPal, ale czemu jak płacimy kartą kredytową dostajemy kasę za coś za co zapłaciliśmy?

Ja mogę zmienić pin PayPal karty w każdym momencie na stronie, tak samo jak N26 czy swojego oficjalnego banku Reifeissenbank, zawsze myślałem, że PIN jest wypalany na karcie, ale jak widać, to terminal w sklepie odpytuje jakiś serwer i robi handshake, tylko jaki serwer odpytuje? Chyba nie ma dostępu do każdego serwera dostawców kart?
Musi być jakiś globalny!

Ale to pytanie, z cashback to jeszcze ciekawsze, czemu dostajemy kasę za wydawanie? XD Ale to pytanie z globalnym serwerem handshake to chyba bardziej ciekawe.

#kichiochpyta #programowanie
aptitude - Chyba nigdy nie zrozumiem, czemu jak płacę kartę kredytową, dostaje cashba...

źródło: Screenshot 2024-03-04 at 17.16.47

Pobierz
  • 10
@aptitude Bo dużo więcej operator weźmie od sprzedawcy jako prowizja z transakcji. Daje ci część doli by kupujący portfelem wybierali sprzedawców z kartami. Inna sprawa że cała prowizja dla operatora jakoś uśredniona już jest w cenie produktu.
  • 0
Bank dostaje prowizje od kazdego zakupu karta , ktora jest placana przez sprzedawce


@ChlopoRobotnik2137: @ramuram Ale jak płacę zwykła kartę, nie kredytową, to nie dostaje żadnej prowizji, a choć to ten sam bank i ten sam sklep, czemu?

Może coś macza w tym ręce Mastercard? Nigdy nie miałem Visy, tylko Mastercard, zawsze jak płacę Mastercard to dostaje cashback, nawet Pay{al współpracuje z Mastercard
  • 0
nie rozliczac sie.


@ChlopoRobotnik2137: ale ja mam firmę, muszę z każdego przychodu się rozliczyć.
Nie chce iść za kratki, jak nie rozliczę tego. Ale nie znam się, w czwartek mam konsultanta.

Dawniej cieszyłem się, że dostawałem kasę za darmo od banku, dziś boje się.
  • 0
@ChlopoRobotnik2137: Ja klient dla innych sklepów, ale dosłownie jak Ty też dostaje cashbacki od zakupów.
Ale musze się rozliczać z każdego przochodu, co mam powiedzieć, że co miesiąc dostaje 3 Euro cashback?

Ale może masz rację, nie trzeba się rozliczać? Ale w czwartek mi opowie co robić.