Wpis z mikrobloga

Inflacja już każdego chyba zmusza do podnoszenia cen, mój ukochany Turek który sprzedaje mi kebaby od 5 lat, ma teraz kebaba za 7 Euro!

Dawniej kosztowało 4,50 Euro, w 2022 już kosztował 6 Euro, w 2023 kosztował 6.50 Euro a dziś w 2024 kosztuje 7 Euro, za ten sam przepyszny kebab który kupowałem za 4.50 Euro.

Co się dzieje? Myślicie, że kiedyś ceny wrócą do normalności? Czy może za rok będę płacić 8 Euro za kebaba?

Pewnie to nie jego wina, że musi podnosić ceny, bo musi pewnie mięso kupować za większą cenę, rozumiem go, ale aż tak podnosić ceny? z 4.50 do 7.00 Euro?

PS. To jest chyba najlepszy kebab na świecie, jadłem raz w Wrocławiu polski kebab z butki który mówi, że jest z "Berlina" to najgorszy kebab jaki jadłem, ale zjadłem go, bo nie chciałem marnować jedzenia, a czekanie na niego to tragedia, każdy klient dostał pager, czekałem z 20 minut na tego kebaba, gdzie nasz Turek wyrabia do 2-3 min nawet jak jest pełna knajpa.

Chcecie prawdziwego Kebaba? Pojedzcie do Evin w Neustadt an der Donau, to jest prawdziwy kebab, a nie co w Polsce wam sprzedają. Ale on nie ma płatności kartą, ale obok jest bank Sparkasse i Reifaissenbank gdzie możecie wybrać kasę.

#ciekawostkizniemiec
  • 25
  • Odpowiedz
  • 0
300 km raptem może zdąże zanim będzie po 8 ojro ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@skunior: Naprawdę polecam, masz do wyboru ostry lub zwykły, jak lubisz ostry, to oni dodają taki czerwony proszek, ale uważaj, to nie jest takie ostre, ale smakuje super! Ale to ostre, więc piecze dwa razy ;)

Napisz do mnie na PW jak kupisz u Evina, to najlepszy kebab, napisz czy smakował Ci, ale
  • Odpowiedz
  • 0
@wykopowy_brukselek: @skunior

To Ewin w Neustad an der Donau.
Jak chcecie zasmakować choć raz prawdziwy dobry Kebab, to zapraszam do Neustadt an der Donau, bo polski Kebab to jakaś tragedia na kółkach.

Ale zobacz, nawet box kosztuje już 7 Euro.
Box to taki kebab ale w pudełku z dodatkiem frytek. W Łodzi go raz jadłem, nawet spoko był, tam. centrum, drugie piętro, albo pierwsze? Nie pamiętam już.

Ale jak zejedziecie do
aptitude - @wykopowy_brukselek: @skunior 

To Ewin w Neustad an der Donau.
Jak chceci...

źródło: Screenshot 2024-03-05 at 18.39.57

Pobierz
  • Odpowiedz
@aptitude:

Ten post jest stworzony pod ten film. Ktos w tle tam: "...Scholz Döner po osiem euro!...".

W ogole to viral byl swego czasu w DE. I ogolny zarcik typu: "...Deszcz pada dzis mocno a Döner po osiem euro..."
Albo np.: "...Czlowieku ja tu tyle czasu czekam na ciebie ze Döner juz po osiem euro...".

Ogolnie weszlo do uzycia. Hihi.

XD
Niedobry - @aptitude:

 Ten post jest stworzony pod ten film. Ktos w tle tam: "...Sch...
  • Odpowiedz
@aptitude: ostatnio w Halle jadłem takiego kebsa który nie był w sumie ostry ale do końca dnia miałem taki kapeć w ryju niczym nie dało się go przepić :p
Jest ogromne prawdopodobieństwo że będę w tym roku w tych okolicach także może się odezwe, ale nie po darmowego kebsa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Niedobry: Ale kebab nie kosztuje 8 Euro, tylko 7 Euro...
Może gdzież indziej, ja na Bawarii jestem.

Jak nie wierzycie, możecie sprawdzić ceny online samemu, Ewin w Neustadt an der Donau, ja mieszkam w Neustadt od 10 lat.
  • Odpowiedz