Wpis z mikrobloga

@DrFaithless:

Sam bym chętnie się dowiedział.

Dodam, że odkąd ogarnąłem jak wygląda dobrze zbudowany stek to, co prawda rzadko, ale udaje mi się czasami znaleźć fajne sztuki w zwykłych marketach jak Lidl. Ważne to trafić na świeżą dostawę zanim ludzie w godzinach szczytu wybiorą lepsze sztuki. Czasami fajny marmurek idzie znaleźć.
  • Odpowiedz
@peoplearestrange: Nie jestem ekspertem ale w tych stekach panuje dość prosta zasada, im lepiej rozłożony jest tłuszcz, tym lepiej. Mowa o tym słynnym "marmurku". To co jest w marketach wygląda najczęściej tak, że jest tam jedynie jakiś kawał tłuszczu z boku a reszta jak się źle to przyrządzi, to wychodzi jak podeszwa.
Jak udało mi się czasami dostać taki prawie że marmurek, to nie ważne jak kiepsko to przyrządzałem i tak
  • Odpowiedz
@DrFaithless: Kiedyś można było dorwać w EPI naprawdę dobre mięso, ale już dawno w samym sklepie nie byłem więc nie wiem czy dalej jest tam lepiej niż wszędzie indziej.

Do tego zawsze warto przedzwonić do hurtowni mięsnych. Kumpel tak robił i jak brał parę sztuk to spokojnie mu sprzedawali. Naprawdę był zadowolony z jakości. Wiem, że jedna była w okolicach Karmelkowej na Oporowie, ale teraz nie mogę jej namierzyć.
  • Odpowiedz