Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady, jaki rower najlepiej kupić z zamiarem jeżdżenia szlaków długodystansowych typu R10, WTR, lub greenvelo. Dystanse dzienne do 100 km.
Taki żeby dało się zamontować sakwy ewentualnie jakieś bagażniki.
#rower #rowery
  • 6
@Hamalesn: jeździłem zarówno trekingiem jak i gravelem. Właściwie co Ci bardziej pasuje, bo sprawdzi się wszystko poza szosą (chociaż na upartego może i z szosą byś dał radę).
Aktualnie jeżdżę gravelem (Romet aspre 1) i daje radę. Jeśli chcesz sakwy, to ważne żebyś miał gdzie zamontować tylny bagażnik, chociaż można również jeździć z torbami podsiodlowymi i na ramę, ale będzie w nich mniej miejsca niż w sakwach (niektórzy montują też sakwy
  • 0
@pp93: dzięki za odpowiedź.
W sumie to doprecyzuję, wyjazdy z sakwami będą się odbywać zazwyczaj raz w roku i raczej właśnie w formie bikepackingu z namiotem itp.
Natomiast na codzien chciałbym robić dystanse do pracy i z powrotem ok 8 km w jedną stronę.
Dochodzi jeszcze kwestia bąbelka, czy da rade do tego dołożyć przyczepkę lub siodełko dla dziecka?
W sumie masz rację, że potrzebuje coś bardziej uniwersalnego. Pytanie czy taki
@Hamalesn: Będzie uniwersalny, właściwie różni się głównie kierownicą i tym, że zwykle nie masz amortyzatora na widelcu (chociaż wydaje mi się, że widziałem gdzieś w internecie gravele z amortyzatorem).
Przyczepkę podczepisz, wydaje mi się, że nie powinno być z tym problemu (chociaż nie wiem czy np sakwa nie będzie w tym przeszkadzała, nigdy nie podłączałem przyczepki, ale wydaje mi się, że nie powinna przeszkadzać). Z siodełkiem może być ciężej, bo zwykle