Wpis z mikrobloga

Ile powinien wyglądać upload/download na ps4 przy internecie 1gb Orange światłowód? Miasto wojewodzkie Kielce. I czemu ping spadł ze stałych 19ms (bywalo nawet mniej) do wartości typu 45, 58 czy 149?

Pytam tutaj, bo technik Orange nie wie. Przyszedł i nie potrafi pomóc.

#orange #swiatlowody #swiatlowod #ps4 #gry
  • 10
@Delo 950/280 na przykład, ping do serwerów speedtesta 3-5 ms standard, do 10-15 w normie.

Jeżeli są prowadzone jakieś pracę planowe i sieć nie działa na pełnej wydajności to możesz mieć większy ping, poczekalbym chwilę i dopiero się tym martwił, nie wiem nawet czy funbox ma QoS, ale możesz na to looknac.

2 dni temu dostaliśmy komunikat o nowej aktualizacji Funboxa i zmianie systemu aktualizacji- urządzenie się teraz aktualizuje w nocy a
via Wykop
  • 0
@Retsew: jutro znowu przychodzi technik. Co mam gościowi powiedzieć, żeby ogarnął, jak zabrać się za problem? Głównie chodzi mi o ten ping, bo coś padło w tym temacie.
@Delo technik nie może zrobić za wiele, my jedyne co robimy to dostarczamy urządzenia/robimy speedtesta, jeżeli chodzi o jakieś sprawy konfiguracyjne my się tego nie tykamy, może ci spróbować wymienić Funboxa na nowego jedynie.
via Wykop
  • 0
@Retsew: a problemy z pingiem i całą resztą zaczęły się już z pół roku, chociaż teraz naprawdę zaczynają być uciążliwe. Wcześniej 19ms to był maks, parę miesięcy temu zmieniło się to na 24ms, a teraz to już wszytko się posypało i wartości pingu są różne.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

I czemu ping spadł ze stałych 19ms (bywalo nawet mniej) do wartości typu 45, 58 czy 149?


@Delo: jakby spadł to miałbyś poniżej 10ms - ping Ci wzrósł/skoczył. PS4 masz na wifi? PS4 na wifi to śmiech na sali.

Zrób pro.speedtest.pl na kompie (tylko nie na jakimś złomie) na kablu i jeśli wynik będzie ok - nie zawracaj głowy technikom z Orange. Jeśli ten test zrobisz jako "certyfikowany" to masz podstawę
@Delo: sieć Orange kończy się na ich urządzeniu - w domu masz swoją sieć i to jak ona działa nie zależy od techników Orange. Ja Ci powiedziałem jak sprawdzić łącze - jak będzie OK to Orange nie ma nic wspólnego z Twoimi problemami.