Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór. Coś się... coś się popsuło i nie było mnie słychać, to powtórzę jeszcze raz.

"Wynik bitwy pod Arrakin to jest jakaś porażka, ja myślę, że to fremeńskie, #!$%@?, głupie społeczeństwo, ta banda imbecyli, która wspierała tych debili Atrydów z Kaladanu, to jest jakieś #!$%@?… nieporozumienie. Jeśli tyle dla was znaczy... jeśli tyle dla was znaczy, ludzie, takie zaangażowanie polityczne jak moje, gdzie postawiłem mój ród, moje życie prywatne, biznes, wszystko inne i dla was tylko znaczyło to #!$%@? 70 czy 80 ton melanżu, to was powinno się #!$%@?ć, tak się powinno was #!$%@?ć, jak tylko was może #!$%@? Paul Muad'dib Atryda.
Harkonnen was tak nie wyruchał, jak wyrucha was Atryda, #!$%@?. Aż wasz kukle #!$%@? będą swędziały z bólu.
To jest dramat #!$%@?. To jest dramat, że w tym antyludzkim Imperium, w tym Imperium, w którym prawdomówczynie, #!$%@?, nie były w stanie powiedzieć, że Szaddama IV. zbezczeszczono, że ten człowiek ma 118 planet w znanym Wszechświecie, że te landsraadzkie #!$%@?, powtarzam: landsraadzkie #!$%@?, landsraadzkie #!$%@? tego człowieka oskarżały bezpodstawnie i po latach uniewinniały, że to nie jest czymś wartym tego, by tego człowieka utrzymać na Tronie Złotego Lwa. Będzie was Atryda ruchał w dupę, będzie was Atryda #!$%@? dymał tak, jak was Harkonnen nie dymał."

A tak w ogóle to po głębszej analizie tematu stwierdzam, że Diuna może być nowym Władcą Pierścieni. LOTR też się zaczynał leniwie od Drużyny Pierścienia, a potem dostaliśmy Helmowy Jar, szarżę Jeździców Rohanu i ogólnie epickie widowisko. Wiedząc, co Herbert przygotował w dalszej części tej historii o Arrakis, to BĘDZIE GRUBO.

#diuna #dune #heheszki #stonoga
Sangreal - Dobry wieczór. Coś się... coś się popsuło i nie było mnie słychać, to powt...
  • 4
  • Odpowiedz