Wpis z mikrobloga

@pastibox: Dane są gorsze niż bodajże najbardziej pesymistyczny scenariusz gusu więc aktualizują. Kiedyś gadano że japonia i korea południowa wymiera, widziałem nagłówki w necie i tak dalej, a polska teraz "podaj mi piwo". Gdyby u nas politycy byli uczciwi to by o tym trąbili bo to jest większe zagrożenie niż wojna z rosją defacto.

Po prostu nasprowadzają imigrantów na modłę zachodu i zacznie się u nas burdel taki jaki ma francja,
@pastibox: Te szacunki są i tak zbyt optymistyczne xd. Np. za 2023 pokazuje 301 tys urodzeń, a wiadomo, że urodziło się 272 tys dzieci wliczając Ukraińców i inne multi-kulti xd. Za następne lata też koło 300 tys, a według mnie to już zmierzamy w okolice 200 tys. Więc, tutaj jak zwykle GUS za bardzo szacuje w górę, ale może się akurat zaskoczymy.
@arsze_nick: Jeśli rząd chciałby zdetonować tę bombę to musiałby zlikwidować zus i emeryturę czyli dwa duże systemy socjalne oparte na demografii. Widać tendencję odwrotną ponieważ wyborcy się starzeją a demokracja polega na przekupowaniu ludzi więc podejrzewam że będą zwiększać benefity dla emerytów. Będą rolować dług i sprowadzać imigrantów aż polsce nikt już nie będzie chciał dawać kredytu i wtedy bankructwo.
@janciopan: jestem w takim wieku że jeszcze mógłbym się wyprowadzić z tego #!$%@?łka. Czytając takie prognozy włos się jeży na głowie :/, szczególnie to że możemy stać się muzułmańskim #!$%@?łkiem. Już wolałbym chyba żeby moje dzieci wychowywały się w jakichś Filipinach albo innym Vietnamie.
@wredny_bombelek: Już teraz czasami można poczytać kwik amerykanów, że na południu usa do pracy zaczynaja wymagać hiszpańskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No zmiany nadchodzą, na całym świecie i to gigantyczne. Będziemy jeszcze wspominać biały kraj jakim była polska i biały kontynent jakim była europa. I będziemy gadać ale pamiętasz mirek jak to u nas było bezpiecznie w 2015 roku? No janusz trudno w to uwierzyć jak wtedy
@wredny_bombelek: Jop. To co się dzieje to jest fenomen na skalę światową który będą analizować historycy, demografowie pewnie przez kupę czasu. Taka masowa autodepopulacja ludzi to jest pierwszy raz w znanej historii ludzi. Był głód, komuna, bieda, epidemia a nigdy ludzie się tak sami nie depopulowali jak teraz.

A w tle masz lewice której największym problemem jest aborcja i definicja gwałtu i żeby można było kupować tabletki poronne w biedronce. Takie
Jedyny model który obecnie tłumaczy co się dzieje to eksperyment calhouna z mysią utopią.


@janciopan: nie, nie jest

Wyginięcia nie będzie bo na szczęście świat to nie tylko zachód


No tak, świat to nie tylko zachód, ale to też Chiny z dzietnością 1.0, Indie z 1.9, Tajlandia z 1.1, Rosja z 1.5 czy Iran 1.7. Które są w takiej samej dupie jak my, tylko oni nie mają możliwości łatania tego krótkoterminowo
@wredny_bombelek: Myślowo rozszerzyłem to też na kraje o wysokich wpływach zachodnich.

Co nie zmienia faktu, że mamy po prostu efekt postawienia na piedestale społecznym konsumpcji w imię zysku. Stworzono warunki w których człowiekowi łatwiej jest zaspokoić potrzebę zwiedzenia całego świata niż zdobycia miejsca by założyć rodzinę.

Żebyście dokładnej zrozumieli za 300 000 zł nie kupicie nawet obecnie kawalerki w dużym mieście natomiast przy rozsądnym zarządzaniu budżetem wystarczy wam ono spokojnie by