Wpis z mikrobloga

TIL: zjechanie z powierzchni wyłączonej z ruchu to włączenie się do ruchu
niech ktoś mi wskaże przepis z kodeksu drogowego, który tak mówi, bo mnie jak zwykle jakieś maćki z wykopu minusujo, gdy się o to pytam, ale żeby mi pokazać, to już nie

Art. 17. [Zasady włączania się do ruchu]

1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu:

1) na drogę z nieruchomości, z obiektu przydrożnego lub dojazdu do takiego obiektu, z drogi niebędącej drogą publiczną oraz ze strefy zamieszkania;

2) na drogę z pola lub na drogę o nawierzchni twardej z drogi o nawierzchni gruntowej;

3) na jezdnię z pobocza, z drogi dla pieszych lub z pasa ruchu dla pojazdów powolnych;

3a) na jezdnię lub pobocze z drogi dla rowerów lub drogi dla pieszych i rowerów, z wyjątkiem wjazdu na przejazd dla rowerów lub pas ruchu dla rowerów;

4) pojazdem szynowym - na drogę z zajezdni lub na jezdnię z pętli.

#prawojazdy #polskiedrogi #kodeksdrogowy #prawo #pytaniedoeksperta
SmacznyPies - TIL: zjechanie z powierzchni wyłączonej z ruchu to włączenie się do ruc...

źródło: Screenshot 2024-03-10 at 11-16-41 jak by nie patrzeć to tir miał pierwszeństwo pod względem litery praw... (@SmacznyPies)

Pobierz
  • 25
@SmacznyPies: na wykopie potrafią pisać (i w tamtym wątku też to robili), ze wjazd z drogi podporządkowanej (nie ze strefy ruchu/zamieszkania) czy z pasa rozbiegowego to jest włączanie się do ruchu więc o czym ty chcesz w ogóle z nimi rozmawiać. xD
Jak by było inaczej to za pasami były by oznakowania poziome


@KosmicznyJanusz: nie musi być. Sam znak pionowy też wystarczy i ten tam stoi.

Ale generalnie tak, konstrukcja skrzyżowania przewiduje bezkolizyjny skręt w prawo.