Wpis z mikrobloga

  • 0
@mlodyfubu no i jaki jesz? Ja już nie pamiętam, ale jeden był mocno rybny i bardzo słony. Okej ale bez szału. A sprawdziłem. SHOYU jadłem i jakiś drugi na bazie tarę z trawą cytrynową. Ogólnie ok, ale no nie wiem. Chce się zmierzyć z tą potrawą xD
  • Odpowiedz
  • 0
@paramyksowiroza czyli jest szansa że jeśli nie ma ich widocznych to mają gdzieś na zapleczu? Przejdę się jutro po kilku sklepach. Trzeba je jakoś obgotować najpierw albo upiec w piekarniku? Wiele osób się skarży że brzydko pachnie wywar i jest z dużą ilością szumów
  • Odpowiedz
@Itslilianka: Najpierw kości moczysz przez 12 godzin, wymieniając wodę co jakiś czas. Potem obgotowujesz przez 5 minut, odlewasz, dokładnie myjesz, zalewasz świeżą wodą i dopiero zaczynasz gotować bulion przez 6-12 godzin.
To raczej rozwiązuje problem klarowności.
Wywar wieprzowy ma specyficzny aromat, ja akurat go lubię, zawsze możesz dodać listek laurowy, by pachniało przyjemniej :)

Ja akurat czasami kupuję kości w Stokrotce do której mam zaufanie co do świeżości mięsa.
paramyksowiroza - @Itslilianka: Najpierw kości moczysz przez 12 godzin, wymieniając w...

źródło: comment_165488645842SiRh50oflkmawzHW66sS

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@paramyksowiroza haha, może tak zrobię jak dorwie kości xd nawet smaczna ta zupa. EJ, a co sądzisz o honteri zamiast mirrin? Pan chińczyk mi polecił bo mówił że to to samo co Mirin bez alkoholu no i kupiłem xD
  • Odpowiedz
@Itslilianka: Kości wieprzowe powinieneś dostać w prawie każdym mięsnym, jeśli nie będą mieć na ladzie to na zamówienie następnego dnia dostaniesz raczej na luzie.

Jak chcesz robić Tonkotsu to przygotuj się na intensywny zapach, na początek jeśli chcesz paitan to łatwiej będzie zacząć z paitanem z kurczaka. Tu masz przepis na tonkotsu, tu na tori paitan. Jak coś to pytaj postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości, właśnie siedzę w
  • Odpowiedz