Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia najsłynniejsza atrakcja Werony jest jej... najsłabszą. Z wielu względów.

Więcej o tym w najnowszym odcinku o Weronie i Brescii wlasnie

Tzw. PODWÓRKO JULII jest ogrodem fałszu, kiczu i sprzeniewierzenia idei romantycznego miejsca. A byłem tam 14 lutego. Balkon jest neogotycki, doklejony został na wniosek urzędników, którzy chcieli skonsumować marketingowo szum wokół włoskiej ekranizacji "Romea i Julii" sprzed 100 lat. Tłoczno, głośno mało przyjemnie

Natomiast sam dom... ciekawy. Autentyczny przykład kamienicy mieszczańskiej z XVI wieku. Swoją drogą rodziny Capellich a nie Capuletich (ci nie istnieli)

Werona jednak to przepotężne, fantastyczne romańskie i gotyckie kościoły oraz jeden z najbardziej emblematycznych miejskich punktów widokowych z zachodem słońca. Zabranie tam i utulenie różowej gwarantuje dobrą manę na kilka kolejnych miesięcy związku. Przeczytanie wiersza Norwida o Weronie daję kolejne +100 do romantyczności.

#panoramixtrip #ciekawostki #romantycznie #wlochy
Pannoramix - #niepopularnaopinia najsłynniejsza atrakcja Werony jest jej... najsłabsz...

źródło: 20240214_173547-02

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
Domek Julii ma swoje dobre strony. Razem ze sklepem z pamiątkami tworzą lep na amerykańskich turystów, dzięki temu grubasy nie tłoczą się przy fajniejszych zabytkach. Jeszcze po drodze jest Zara, tam z kolei gubią się polskie Julki.

Ze swojej strony polecam opery na arenie. Bilety drogie, a spektakle kończą się po północy - ale warto choć raz.
  • Odpowiedz
Uwielbiam jak ktoś opisuje jedne z najpopularniejszych opinii i taguje to #niepopularnaopinia XD do tego sam pojechał tam w walentynki jak typowy burger z USA. Do tego czy jest to najpopularniejsza atrakcja w Weronie to nie wiem czy są jakieś oficjalne statystyki, ale byłem tam w czerwcu i we wrześniu i o wiele więcej osób było wokół amfiteatru
  • Odpowiedz
@spac_jesc_pracowac: Pomijając właśnie sam bezsens tej 'atrakcji' turystycznej, to patrząc jak raz po raz kolejna osoba, kobieta mężczyzna, starsi i młodsi łapią za ów cyc do zdjęcia, to było dość żenujące widowisko, nie rozumiem myślenia które za tym stoi, uważają że to śmieszne? Nie wiem, kogo by rozbawił widok zdjęcia jak łapiesz cyc posągu, no chyba że masz 15 lat, a tu przekrój społeczeństwa jaki tylko sobie można wyobrazić. Sorry za
  • Odpowiedz
@Pannoramix Byłem tam w zeszłe wakacje, miasto zrobiło na mnie wrażenie, uwielbiam Weronę i nie ważne czy ten balkon to fake czy nie. Ludzie są spragnieni takich atrakcji.
  • Odpowiedz
@Pannoramix:
Werona jest akurat miastem siegającym czasów Imperium Rzymskiego więc tam są nawet dużo starsze budowle typu amfiteatr czy starożytna brama Porta Borsari oraz rzymski most, do tego też dużo ciekawej średniowiecznej i renesansowej zabudowy.

@Skoncentrowany:
Jak tam byłem w 2020 roku to niestety było sporo czekoladowych inżynierów żebrzących albo zaczepiających turystów
  • Odpowiedz
@Pannoramix to miejsce gdzie stoi julia faktycznie kiczowate,pamietam ze prawy cycek miala wytarty bo kazdy ją tam lapał,najsmieszniejsza jednak byla brama dla mnie z tymi telefonami gdzie mogles zadzwonic i milosc wyznac. Oczywiscie moj tata i jego kumpel wzieli te słuchawki i zaczeli udawać ze rozmawiaja miedzy soba i darli gębe I LOVE YOU !
Mina tych starych oburzonych włochów bezcenna! 🤣🔥
  • Odpowiedz
Potwierdzam, bardzo kiczowata atrakcja. Przy czym sama Werona to zaskoczenie na skalę całych Włoch, jedno z ładniejszych miast i jak ktoś myśli żeby być tam tylko przejazdem, jak Ja myślałem, to polecam jednak zostać chociaż na jedną noc.
  • Odpowiedz
@Pannoramix: byłem z różową w Weronie w listopadzie i było super. To słynne podwórko przy okazji odwiedziliśmy (na szczęście nie było dużo ludzi, w przeciwnym razie byśmy sobie odpuścili), ale rzeczywiście nie jest to nic ciekawego. Za to dla mnie, miłośnika rzymskiej państwowości, miasto ma masę ciekawych zabytków. Amfiteatr był w remoncie, więc tam nie weszliśmy, ale pozostałości teatru miodzio. No i ukryte rzymskie ruiny w Benettonie. Normalnie bym sam od
  • Odpowiedz