Wpis z mikrobloga

Czy wy też zauważyliście, że gry, które obecnie się pojawiają są dobre na 15-20h a potem koniec? Są oczywiście żelazne pozycję jak Poe, BF, MMO jak wow czy np. niektóre rogueliki lub eRPeGi ale większość z tych "cudownych, wspaniałych, zapierających dech w piersiach" wypalają się po upływie kilku godzin?
Od jakiegoś czasu, zanim zakupię coś na steam lub innej platformie patrzę na opinie graczy. A tam "łapka w górę" i tekst w stylu: cudowna gra! Rewelacyjny content! Rewolucja! Czas gry 7godzin. Albo "ta gra jest rewelacyjna, chciałbym grać w nią do śmierci -mariusz - czas gry 14h" i teraz pytanie czy Mariusz wykitował po tych 14h grania w grę, czy jednak gra mu się znudziła hmmm. Mam kilka gier na steamie, które mają czas gry 300-600h i to uważam, że jest to dobry moment aby się o grze wypowiedziec. Niestety ale gdy przesiejemy opinie pod względem czasu gry to wychodzi, że miłość do tych rewolucyjnych tytułów jest krotka i burzliwa. Do czego zmierzam. Opinie powinny być pisane jak pogramy trochę dłużej niż 5 min. W innym wypadku, dla osób szukających fajnych tytułów może być to mylące. Sam nie wiem czemu wysrałem ten post ale od kilku dni szukam fajnej gierki na steam, połączenia siralim ultimate, Poe z jakim grinderem (celuje w jakieś rogueliki, RPG) i w rekomendacjach jest np. masa pozytywnych opinii od graczy, ale patrząc po czasie gry, często nie przekraczających godziny to zastanawiam się nad tym czy steam nie powinien blokować komentarzy do czasu pogrania min. 10-20h w gre. #gry #steam #xbox #playstation #nintendoswitch #konsole #komputery
  • 31
  • Odpowiedz
@KaraBooska odpowiadani3 na filmik z odpowiedzią do filmiku xD to na pewno Kiszak xD jego da się oglądać tylko jak nagrywa Dark Soulsy, ale jego opinie o innych gracz to zazwyczaj kojarzą mi się z tym trenerem od darcia ryja- nie 2azne, czy na sens, ważne, że kontrowersyjne. A dzieci to łykają
  • Odpowiedz
@KaraBooska: tak poczytałem twoje odpowiedzi bo i muszę się zgodzić. Wielu wali konia do gry, którą kupiło bo fajnie się klika i ładnie wygląda. a pograli może z 10% zawartości głównej ale podbiją statystyki pozytywnych ocen na steamie. Ja nie mówię, że muszą zaraz wszystkie side questy zrobić i znaleźć 100 żetonów przedwiecznych ale mogli by chociaż ukończyć główny wątek. Niektóre gry jeszcze mają tak, że na początku są fajne a
  • Odpowiedz
@F1A2Z3A4: wszystko zależy od kontekstu.
Możemy rozpatrzyć to w kategorii: krótkie gry, bo nikt nie chce się zagłębiać w fabułę i/lub krótkie gry, które nie mają wysokiego poziomu zaawansowania (zagadki, zręcznościowe, cokolwiek) i/lub krótkie gry, bo...
Dla każdego krótka będzie oznaczało co innego. Jeżeli fabuła gry w podstawowym jej trybie przewidziana jest na 40h, to spędzenie w niej 1 czy 2h wypada słabo, aby móc powiedzieć coś więcej niż trochę o
  • Odpowiedz
Czy wy też zauważyliście, że gry, które obecnie się pojawiają są dobre na 15-20h a potem koniec?


@KaraBooska: I bardzo mnie to cieszy. W szkole czy na studiach miałem czas na to by siedzieć przy tytule po 60 godzin i go przejść od deski do deski. Teraz szukam gier z Time to beat na ok. 10 godzin. Bo te 10 godzinówki przechodzę miesiąc.
  • Odpowiedz
  • 0
@Vader-Poland: Ja poszedłem w inną stronę. Gry typu jeszcze jedna runda. Ostatnio (od jakiś 300+h) gram w siralim ultimate. Grę zakupiłem we wrześniu ubiegłego roku. Mam wersję na pc oraz android. Dzięki crossave mogę grać na tel. Jak np. mam z 10-20 min. Luzu. Akurat na dwie mapki. Tak sama dcss albo gry typu coffebreak (głównie rogueliki) Fallout 4 to zwyczajnie save i do następnego razu. Tu mam nawalone ok200h. Zwiedzanie
  • Odpowiedz
  • 0
@Gorkel: zgoda. Tu wchodzi w grę grindowanie, które niektórzy lubią (np.ja) zachodzi jeszcze aspekt darcia ryja do mikrofonu XD Żeby nie było. Nie jestem specem od wowa. Skończyłem na drugim dodatku lata temu.
  • Odpowiedz
@KaraBooska: wprost przeciwnie. Dobre gry można przejść w sensownym czasie. Niskiej jakości gówno dla każuali typu assassin's creed albo wiedźmin są zasrane znacznikami na mapie, których czyszczenie to jak drugi etat po pracy. A potem cyk cutscenka, która nic nie wnosi poza tym, że wszystko wydłuża.
  • Odpowiedz
  • 0
Fallout też można przejść w sensownym czasie. Inna sprawa, że gra oferuje ci możliwość zwiedzania, obcowania danego uniwersum( RPG, przygodowymi) GTA:sa też mogłeś latać od misji do misji a jednak się zwiedzało, kradło bryki czy rozjeżdżało ludzi.
  • Odpowiedz
@KaraBooska: współcześni gracze nie przechodzą gier. Grają chwilę po premierze bo jest hype i trzeba daną grę mieć w bibliotece bo mają ją ulubienie jutuberzy ale realnie coraz mniej ludzi próbuje dojść do końca. Ludzie kupują gry a zamiast pograć samemu siedzą i oglądają jak jakiś typ na drugim końcu świata przechodzi gierkę na swoim kompie.
  • Odpowiedz
@KaraBooska ja osobiście nienawidzę mechaniki grindu w grach, ponieważ wiem, że jest sztucznie dodawana tylko po to żeby utrzymywać graczy dłużej w grze zamiast nowy content/mechaniki dodawać
  • Odpowiedz