Wpis z mikrobloga

Czy wy też zauważyliście, że gry, które obecnie się pojawiają są dobre na 15-20h a potem koniec? Są oczywiście żelazne pozycję jak Poe, BF, MMO jak wow czy np. niektóre rogueliki lub eRPeGi ale większość z tych "cudownych, wspaniałych, zapierających dech w piersiach" wypalają się po upływie kilku godzin?
Od jakiegoś czasu, zanim zakupię coś na steam lub innej platformie patrzę na opinie graczy. A tam "łapka w górę" i tekst w stylu: cudowna gra! Rewelacyjny content! Rewolucja! Czas gry 7godzin. Albo "ta gra jest rewelacyjna, chciałbym grać w nią do śmierci -mariusz - czas gry 14h" i teraz pytanie czy Mariusz wykitował po tych 14h grania w grę, czy jednak gra mu się znudziła hmmm. Mam kilka gier na steamie, które mają czas gry 300-600h i to uważam, że jest to dobry moment aby się o grze wypowiedziec. Niestety ale gdy przesiejemy opinie pod względem czasu gry to wychodzi, że miłość do tych rewolucyjnych tytułów jest krotka i burzliwa. Do czego zmierzam. Opinie powinny być pisane jak pogramy trochę dłużej niż 5 min. W innym wypadku, dla osób szukających fajnych tytułów może być to mylące. Sam nie wiem czemu wysrałem ten post ale od kilku dni szukam fajnej gierki na steam, połączenia siralim ultimate, Poe z jakim grinderem (celuje w jakieś rogueliki, RPG) i w rekomendacjach jest np. masa pozytywnych opinii od graczy, ale patrząc po czasie gry, często nie przekraczających godziny to zastanawiam się nad tym czy steam nie powinien blokować komentarzy do czasu pogrania min. 10-20h w gre. #gry #steam #xbox #playstation #nintendoswitch #konsole #komputery
  • 31
  • Odpowiedz
  • 2
@KaraBooska: to samo tyczy się JuTuberów. Ostatnio widziałem typa co opisał grę (dość złożoną) na swoim kanale przegrając w nią ok 40h. Nie zaliczył nawet min. Kontentu jaki ona oferuje. Farma trolli piszących gówno recenzję w ilości hurtowej tylko po to aby nawalić like i subskrypcji. Ciężkie czasy nastały.
  • Odpowiedz
@KaraBooska: W grę gram max 6-7 godzin. Może nie napiszę "chciałbym grać do końca życia" ale czasem "chciałbym zapomnieć i ponownie zagrać pierwszy raz". Grinderów 100+ godzin nie ruszam, bo mam jakieś życie.
  • Odpowiedz
@KaraBooska: Obawiam się, że Mariusz jest z pokolenia, które potrzebuje szybkiej dopaminy i krótkich treści, bo nie jest w stanie się skupić na dłużej.
Nie każdy musi rozłożyć grę na czynniki pierwsze, żeby uznać czy mu się podoba, ale przy niektórych grach 4 czy 14h to bardzo mało.
Mnie np. 5h zajęło kiedyś ukończenie To The Moon, ponad 1200h w L4D4 jeszcze przed aktualizacją z nową mapą i nadal nie jestem
  • Odpowiedz
@KaraBooska: tak z ciekawości to ile masz mniej więcej lat? nie złośliwie pytam, bo ja już jak byłem po 30 to miałem skłonności bardziej do gier spójnych i krótkich (oczywiście mowa o grach single p.), nie dam rady grać w AC Valhalla 300h bo mnie nudzi, nawet GoW czy HZD mnie szybko nudzi, za dużo już się w życiu nagrałem żeby żeby na mnie coś robiło wrażenie. Najlepiej 10h kończę fabułę
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@KaraBooska producenci wypuszczają co chwilę jakieś multiplayery i MMO a jak się okazuje gracze chcą więcej gier single player na maks kilkanaście, bądź kilkadziesiąt godzin. Podobnie było z Palwordsami, ludzie zaczęli narzekać, że po 50 godzin nie ma co robić. Twórcy od razu mówili, że to gra z ograniczoną zawartością. Takie gry się przechodzi i usuwa z dysku, a nie szuka nie wiadomo czego.
  • Odpowiedz
  • 1
@scriptkitty: No offence ale głupotki piszesz. Mam rodzinę, pracę i nawet jakieś hobby poza kompem i pozwala mi to na wbicie 300h w grę (np. fallout 4) Własciwie to się dziwię. Wydawało mi się, że młodzi z faktu, że mają wolne po szkole katują jakiś tytuł do upadłego a tu wychodzi, że stare grzyby są wierni jak pies. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Goronco: Np. stellaris. Matko jak oni z nas doją kasę. To samo civilizacja. Ja od dawna kupuje dodatki (jak są i się opłaca) na stronach z kluczami. Model pay and pay to Play wchodzi w nową gęstość.
  • Odpowiedz
  • 1
@scriptkitty: czizys to ty taki stary jesteś?! Rozumiem, oczywiście, że rozumiem. I żeby nie było. Nie mam nic do tego, że powstaje pierdyliard gier na godzinę. Każdy może zagrać w co chce i przeznacza na to tyle czasu ile może lub chce. Przywalam się głównie do systemu jak oceniane są gry na platformach( głównie steam) oraz "profesjonalnym" recenzjom na YT. Nie raz spotkałem się z tym, że recenzja była z gola
  • Odpowiedz
@KaraBooska: Obawiam się, że Mariusz jest z pokolenia, które potrzebuje szybkiej dopaminy i krótkich treści, bo nie jest w stanie się skupić na dłużej. Nie każdy musi rozłożyć grę na czynniki pierwsze, żeby uznać czy mu się podoba, ale przy niektórych grach 4 czy 14h to bardzo mało. Mnie np. 5h zajęło kiedyś ukończenie To The Moon, ponad 1200h w L4D4 jeszcze przed aktualizacją z nową mapą i nadal nie jestem
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
@6th_Sense: dzięki za odpowiedź. I tu zgadzam się z tobą w 100% Z tą dopaminą masz dużo racji. Widać to chociażby po tych rolkach czy szortach na YT. Szybko,szybciej,jeszcze, jeszcze... A potem mehhh co tak wolno ten świat idzie XD Oczywiście generalizuje ale dzieciaki są zawalone bodźcami w tych czasach i to chyba ma odzwierciedlenie w grach. Inna sprawa, że kiedyś nie było czegoś takiego jak dlc. Gra wyszła i była
  • Odpowiedz
  • 0
@F1A2Z3A4: jak ktoś pograł kilkanaście godzin i kontentu jest na kilkanaście to taką opinię szanuję i uwzględniam. Jeżeli ktoś pograł 10 min. I daje łapkę w górę a potem już nie gra to jest to zaśmiecanie statystyki i mylące. Wypacza obraz o danym tytule.
  • Odpowiedz
@KaraBooska takie recenzje na steam po 10 minutach są po to, by nabijać "na szybko" aktywność na koncie, masę komentarzy, recenzji i zgarniać odznaki od innych graczy na swój profil. Niestety, niektórzy wola mieć masę #!$%@? jakości odznak i recenzji, zamiast skromna, ale lepsza jakościowo (prawie jak na wykopie ;) ). A YT to już od dawna omijać szerokim łukiem, większość community tych "streamerow" nie potrafi myśleć samodzielnie, a tylko tak, jak
  • Odpowiedz
  • 0
@Wixonejo: Zauważyłem to ostatnio oglądając jednego typa, który komentował inny filmik innego jutubera :) Filmik dotyczył lasy epoch i d4. Był utrzymany w takim prześmiewczym klimacie. No i ten pierwszy(drugi po autorze) z racji tego, że nie ma pracy( a właściwie komenty i filmy na YT to jego "praca" -bron się panie Boże uchowaj przed takimi ludźmi moje dzieci xd) wystawił filmik dotyczący tego filmiku ze swoimi przemyśleniami. Reszta, która albo
  • Odpowiedz