Wpis z mikrobloga

#dzieci #tatacontent #zabawki
Mireczki i Mirabelki podrzućcie proszę pomysł na jakąś ciekawą zajmującą zabawkę dla 6-latki. Aktualnie młoda wyprzedaje "dziecinne" rzeczy a ja próbuje coś ciekawego wykombinować do zakupu, ale nie wiedząc czego konkretnie się szuka łatwo ugrzęznąć w allegrowym bagnie.
Chciałbym coś co ją zajmie na trochę (a to nie jest łatwe) i jednocześnie do czego będzie wracała chociaż co jakiś czas a nie rzuci w kąt po pierwszym razie i zapomni. Przejrzę każdą propozycję. Dzięki z góry.
  • 20
  • Odpowiedz
@Jack0wy: LEGO technic. Puzzle, proste modele szybowców, anatomia człowieka.
Są proste małe zestawy technic. Układanki to zależy co lubi córeczka, budowa człowieka - są modele dla dzieci
  • Odpowiedz
  • 0
@Jack0wy Moje córy bawiły się w tym wieku klockami Playmobile, ćwiczyly na misiach leczenie jak u weterynarza i przede wszystkim biegały po dworze xD
  • Odpowiedz
@Jack0wy Często w sklepach z planszówkami są takie proste gry logiczne złożone z 2-3 elementów, gdzie cały wic polega na tym żeby je rozłożyć i złożyć z powrotem. Jest chyba 5 stopni trudności. Niestety każda kosztuje ok 50zl.

6-latka (jak jej się oczywiście nie znudzi) będzie miała zajęcie na jakiś czas.
  • Odpowiedz
@Jack0wy: Ale chcesz żeby bawiła się tym sama, czy grała z Tobą lub z kimś innym? Jak z kimś, to planszówka "Pełny kurnik" jest całkiem spoko. Poza tym gry w stylu "Kim jestem". Jeżeli ma to robić sama, to jest polecam Djeco Woodix, zestaw układanek logicznych. Niby od 7 lat, ale jak młoda ogarnięta to powinna dać radę.
  • Odpowiedz
polecam bardzo fajną grę logiczną Club 2%. Na podstawie kilku wskazówek trzeba ułożyć ludziki i zwierzęta w odpowiednich domkach. Jest ponad 80 zagadek, o różnych poziomach trudności.


@Ma_By: Bez sensu, bo ona ma do tego wracać? Jak już ogarnie zagadki, to gra będzie do kosza.
  • Odpowiedz
@Jack0wy: Story Cubes! Masz 9 kości na których są obrazki, rzucasz i na podstawie obrazków układasz historię zaczynającą się od słów" Dawno, dawno temu...". Obrazki mogą być umowne i np. "oko" może oznaczać: patrzeć, wzrok, oko, czy ... niewidzialność, ogranicza was tylko wyobraźnia i BARDZO luźne reguły zabawy. Ogrom kombinacji, możliwość dostosowania dla dziecka (zmniejszasz np. ilość kości), mały rozmiar więc zabierzesz praktycznie wszędzie, jakość wykonania i do tego niewielka cena,
  • Odpowiedz
@Jack0wy: chyba to, czy zabawka będzie zajmująca i ciekawa zależy od charakteru i indywidualnych preferencji dziecka... u mojej sześcioletniej siostrzenicy są to po prostu kredki i kolorowanki. Potrafi cały dzień przesiedzieć przy biurku i kolorować, a jak jeszcze do tego ciocia coś jej narysuje do pokolorowania to już w ogóle cały dzień będzie trzeba rysować wszystko. Ja moim siostrzenicom zwykle kupuję jakieś artystyczne zestawy typu koraliki na bransoletki, plasteliny, jakieś książki
  • Odpowiedz
@Jack0wy: moja 6-latka długo prosila o kamper Barbie, no i jak dostala to dlugo sie nim bawila i co jakiś czas do niego wraca. Standardowo kilka zestawów lego wrzuconych do jednego pojemnika budowanie z nich domków itp.
  • Odpowiedz
@Jack0wy:

- długopis do "druku" 3d, można nim rysować jakieś kształty, fajne nawet
- ting, albik etc do nauki różnych rzeczy
- łuk i strzały na przyssawki
- planszówki, mój w podobnym wieku uwielbia "dzieci z carcassonne"
  • Odpowiedz
@Jack0wy jak jak miałam 5-7 lat to całe dnie rysowałam lub lepiłam z plasteliny postacie z bajek. Czasem budowałam domki i zagrody dla zabawkowych zwierzątek. Wypieki z modeliny czy gliny mogą być ciekawe. Ja jako dziecko robiłam zabawkowe pieczywo albo talerze czy kubki dla miśków
  • Odpowiedz
O stary, sam to chyba kupię dla swojego trzylatka. Uwielbia jak mu opowiadam bajki.


@cacum3: Tylko uważaj bo to wciąga, finansowo też ( ͡~ ͜ʖ ͡°) A tak na serio to dla trzylatka będzie za trudne, niby obrazki są uniwersalne ale mało trzylatków wie czym jest "piramida" czy "wigwam". Tak od 5 lat możesz z tą zabawą startować. Chyba, że sam chcesz użyć tego jako "ściągi" przy
  • Odpowiedz