Wpis z mikrobloga

@serek_heterogenizowany: a tak po za tym to pedalarze ustawiają oświetlenie tak by razić jadących z naprzeciwka rowerzystów. I za nic mają uwagi, że to oślepia innych. A "profesjonalni" pedalarze używają mocnych źródeł światka.
  • Odpowiedz
  • 47
@dthprf

@serek_heterogenizowany szlak by mnie trafil i krew jasna zalala jak bym mial z taką dyskoteka na rowerze popylać. Kto takie gowno kupuje w dobie energooszczednych ledow.


Właśnie takie oszołomy jak autor filmu to kupują, tylko dlatego, że mogą i dzięki temu mają okazję się pochwalić swoją wielką wiedzą, kiedy ktoś się do nich przyczepi o taką lampkę i mu wyrecytują wykuty przepis.
  • Odpowiedz
  • 31
@manjan @Nano22 @Marakuja @WpiszSwojLogin
Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, jadącym na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla pieszych i rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.
  • Odpowiedz
@dbanel: następny co nie kuma przepisów. nie skręcał w drogę poprzeczną tylko jechał drogą na wprost, ewidentnie to widać na filmiku. to, że ulica skręca, nie znaczy, że pojazd zmienia kierunek jazdy.
  • Odpowiedz
  • 3
@janekplaskacz a w dzien co daje takie swiatlo przy dobrej widocznosci?

@M4711v2 i co, kilka godzin mu nie wystarczy? Dziwne..

Ja sam mam 1200lm reflektor jak sie zasiedze w lesie i zwykle 360lm co styknie na 6h - 8h(bo zadko rozkręcone na maxa)

Nigdy w zyciu bym tego reflektora nie odpalil na ulicy - zamiast poprawiac bezpieczenstwo to oslepia kierowców.
  • Odpowiedz
  • 14
@manjan to że zjazd z drogi jest w stylu autostrady nie znaczy że nie zjeżdża z drogi głównej. Więc dzbanie nie przeinaczaj sytuacji xd A rowerzysta nie jechał na wprost?
  • Odpowiedz