Wpis z mikrobloga

Potrzebuję nowego smartfonu, tak do 400-450 plnów, bo nie mam hajsu a rat nie dostanę przez bik/big.

Czy 4GB RAM i 64 pamięci wystarczą dla piwniczaka jak ja, który potrzebuję smartfonu do telefonu/sms, coś wyguglować, sprawdzić wiadomości,maile, załatwić coś w banku czy mObywatel? Max kilka apek, które i tak byłyby wyłączone przez większość czasu i odpalone w razie potrzeby, niewiele leciałoby w tle.
Byłby to mój pierwszy smartfon, dotychczas miałem zwykłą nokię do tel i sms.

Ma ktoś 4GB RAM i czy wystarcza wam do podstawowych rzeczy?

#przegryw #przegrywpo30tce #neet #android #telefony #smartfon
  • 14
@Runaway28: #!$%@?..
Potrzebuję sprawdzić newsy, wyniki meczyków, czy coś na maila przyszło, ale też sprawdzić mObywatel i Profil Zaufany (bo będę zagranicą na gastarbajcie) czy Portal Informacyjny Sądów, bo mam sprawy za długi (_ )
Coś wyguglowac pośpiesznie i doraźnie, np. rozkład jazdy. Zamówić jakąś pizze w promce, takie coś.. A ty #!$%@? o jakimś oskim. Byłbym oskim, to bym o tej porze tu nie siedział,
@Sh3rI0ck:

podałem orientacyjnie te 4gb, zresztą najwięcej jest ofert w przedziale 300-450zl, który mnie interesuje.
Mówię, to będzie mój pierwszy smartfon, normalnie używam starej nokii z klawiszami do tel i sms, a wszystko robię na kompie w domu. (_ )

Nie mam odniesienia, co do czego wystarczy, a co będzie zamulać i się zawieszać. Czytam artykuły, że te 4gb nawet w 2024 powinny być ok, ale
@czlowiek_z_aspiracjami Nie, nie przekłada się to na smartfon tak jak w kompie, no chłopie, na logikę, jaką specyfikację masz w PC, a jaką w telefonie.
Mówię Ci, 4 GB to dla Ciebie aż za dużo, wczoraj poleciłem ci infinixa, który też ci wystarczy, jeśli chcesz lepsze to poco m5s za 500 znajdziesz około. Nie licz na coś w miarę porządnego z 4gb za 400 zł.
@czlowiek_z_aspiracjami: W tych pieniądzach najlepiej wyjdziesz kupując dobry model ale używany. Od siebie mogę polecić np. samsung m51, którego używkę w dobrym stanie powinieneś znaleźć w tych pieniądzach. Mam nadzieję że Pan Szajsung zrobi kiedyś jeszcze taki dobry telefon, jak nie to będę używać m51 aż do śmierci.
@czlowiek_z_aspiracjami Za 500zl nie warto brać nowego telefonu. W tej cenie możesz znaleźć np. Xiaomi Mi9, mi10 a nawet mi 11i jak ci się poszczęści. Masz zajebisty ekran, jakość wykonania, bo to są może i stare ale flagowce. Pod względem wydajności cpu biją na głowę wszystko do 1000zl nowe GPU to nawet i do 1500 taka mi 11i zjada na śniadanie. Jedyne co to trzeba baterie wymienić, ale komfort używania takiego tronu