Wpis z mikrobloga

Dzisiaj dostałem list polecony z komendy a art. 92 kw. na świadka i w sumie nie wiem do końca co to może być choć się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślę, że może to dotyczyć tego, że auto stało na drodze pożarowej w super #!$%@? osiedlu deweloperskim i niektórym się w dupach poprzewracało i dzwonią na policję, bo stoją tam auta. Akurat moje auto stało tam, ale z takiego powodu, że #!$%@? deweloper nie zapewnił wszystkim miejsc parkingowych na czas i zrobił dodatkowy parking za szlabanem płatny 15k xD Ja tam akurat dostałem miejsce, bo nie było już innych miejsc, ale wracam rano po 6 z roboty, a tam #!$%@? szlaban nie działa i jest po prostu wyłączony. Dlatego postawiłem auto z boku na drodze pożarowej, bo nie miałem po prostu gdzie. Jak się obudziłem po południu to właśnie widziałem sukę na światłach pod blokiem i myślę, że wtedy musieli spisywać numery. Innych sytuacji na drodze sobie nie przypominam, a sam jeżdżę raczej przepisowo, bo szkoda mi hajsu na mandaty i paliwo, a jakby była jakaś sytuacja na drodze, to bym dostał coś z fotoradaru, albo policja by mnie goniła jakbym się nie zatrzymał do kontroli xD Poza tym z tym szlabanem to już nie pierwsza sytuacja, że nie działa, bo kiedyś musiałem dziecko zabrać do lekarza i też szlaban nie działał. Wizytę musiałem przełożyć, bo wtedy znowu nie mogłem wyjechać. Jeśli będą mi chcieli wlepić mandat to oczywiście nie przyjmę, bo to nie moja wina, ale ktoś powinien ponieść wtedy konsekwencję za to, że szlaban działa jak chce. Co mi #!$%@? deweloper usprawiedliwienie do roboty napisze, że nie mogłem się w pracy pojawić, bo jego #!$%@? szlaban był akurat wyłączony z niewiadomych przyczyn, albo będzie opłacał mi mandaty za parkowanie na drodze pożarowej? xD Jak mam postąpić w tej sytuacji?
#nieruchomosci #motoryzacja
  • 86
Myślę, że może to dotyczyć tego, że auto stało na drodze pożarowej


@Vestor: nie można za to dostać mandatu

https://www.portalsamorzadowy.pl/wydarzenia-lokalne/droga-pozarowa-kiedy-parkowanie-tam-moze-skonczyc-sie-mandatem,95942.html

Dopiero za utrudnianie akcji ratowniczej parkując w takim miejscu dojebią ci mandat.

Kary za utrudnianie akcji ratowniczej Za blokowanie dojazdu strażakom możesz zostać ukarany mandatem w wysokości od 20 do 500 zł. Jeżeli czas na to pozwala, policjanci ustalają adres właścic
@Vestor: jak Ci się hałupa spali, bo straż pożarna nie będzie mogła dojechać albo będzie musiała staranować Ci autko to w takich przypadkach będziesz wolał zaparkować 500 m dalej.
@Vestor Można również zgadać się w kilka osób i niech deweloper usunie szlaban ( ͡º ͜ʖ͡º) Albo znajdzie taki który można awaryjnie otworzyć ( ͡º ͜ʖ͡º)

A co do ilości miejsc parkingowych to deweloper dałby więcej miejsc ale pod warunkiem że w ustawie byłoby zapisane 1.7 miejsca parkingowego ogólnodostępnego na mieszkanie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Polacy nawet bez
@Camel665: no to mówię, że jak będzie mandat to chłopy od dewelopera też będą dostawać jak zaparkują dla niepełnosprawnych. Następnym razem niech na dachu sobie zaparkują.
Tak samo bagiety jak wjeżdżają na osiedle to nie powinni parkować pół na drodze i pół na pół na chodniku z trawnikiem.
@Vestor: Przypomniała mi się właśnie taka jedna sytuacja w nawiązaniu do tego co opisujesz. Ogólnodostepny parking cały #!$%@? autami, pod naszą kamienicą mamy własny, prywatny parking z bramą. Niestety nawaliła brama automatyczna i się nie zamykała, przed bramą zakaz wjazdu B-2 - nie dotyczy mieszkańców. Do tego dodatkowa tabliczka teren prywatny. Co robi blondynka, wjeżdża do środka i parkuje, na moje pytanie co #!$%@? odpowiada "a gdzie miałam zaparkować, jak wszystko
@turbine: OP debil jak nie działa szlaban dokumentujesz to zdjęciami jedziesz do najbliższego parkingu nawet płatnego bierzesz bilecik zamawiasz takse, Bierzesz rachunek. rano to samo taksa do parkingu. całość wysyłasz administracji. Zrobiłem tak w podobnej sytuacji. 2 dni później zapytali o nr konta, na który przelać kase.