Wpis z mikrobloga

Rowerowe Mirki, mam dylemat, mógłbym napisać pracę doktorską na temat mojego roweru i zmian w nim, ale nie mam czasu ;). Do rzeczy, Kross level B2 2017r. Tak wiem, stary strucel, muszę wymienić korbę i wkład supportu, wkład zakupiłem jakiś czas temu firmy Teco, na kwadrat, z przodu mam 3 blaty, chcę zamienić na jeden. Przednia przerzutka wyleciała z racji złego mocowania, przez co koło się nie kręciło, haczyło o wuzek. Z tyłu Shimano altus kaseta X8. Chłop w serwisie powiedział, że musi być to korba typu narrow wide, żeby łańcuch nie spadał podczas jazdy. Teraz jeżdżę na środkowym blacie (32T) z przodu i jest to dla mnie optymalna opcja. Tak więc, potrzebuje korbę na kwadrat narrow wide 32-38T ciężko coś sensownego znaleźć. Jakieś pomysły?
#rower #rowery #pytanie
  • 12
@macoomba: Surace fcm800 i do niej zębatkę narrow wide z rozstawem bcd 96 symetrycznym (aka 94+96 bcd) – nie pomyl z 96 asymetrycznym do nowych korb shimano. Druga opcja to rozbieralna korba trzyrzędowa z której zdejmiesz zębatki i w miejsce środkowej przykręcisz zębatkę narrow wide – tutaj musisz albo dać podkładki, albo kupić krótsze śruby mocujące zębatkę.
Ok, załóżmy, że chciałbym w przyszłości zmienić cały osprzęt na Deorre, czy jest opcja zmiany supportu z kwadratu na HollowTech 2 i włożenie korby Deorre?


@macoomba: jeśli jest to w miarę standardowy suport, to tak. Pytanie czy CUES nie zastąpi też Deore.
Ok, załóżmy, że chciałbym w przyszłości zmienić cały osprzęt na Deorre, czy jest opcja zmiany supportu z kwadratu na HollowTech 2 i włożenie korby Deorre?


@macoomba: Jak najbardziej. Tylko jak się zastanawiasz to teraz jest ten moment – po co kupować nową korbę na kwadrat, żeby za chwilę wstawić tam ht. A cues to jest taki wynalazek, że co prawda ma 9,10, albo 11 rzędów, ale wszystkie opcje de facto są
@macoomba koniecznie musisz mieć full deore. Uzywalem korby ht2 + blaty z ali i nie miałem zastrzeżeń. Jedynie supporty były tandetne, ale kupiłem shimano za ~50zl.
Do tego z tyłu deore m5100 i masz fajny niedrogi naped 1x11.