Wpis z mikrobloga

Widzę, że mój wczorajszy screen jednego komentarza spadł z rowerka, a komentarze zablokowane. Więc powtórzę jedną kwestię z OC.
Janek to dorosły mężczyzna cierpiący na Syndrom Piotrusia Pana. Charakterystyczne zachowania świadczące o tym, że możemy mieć do czynienia z Piotrusiem Panem to:

brak poczucia odpowiedzialności: kiedy Piotruś Pan popełni błąd będzie często powtarzał „to nie moja wina”, ”nie chciałem”; za wszelką cenę będzie szukał usprawiedliwienia dla własnego zachowania
To chyba wiemy już z 110% pewnością, dotychczas głupie decyzje były na filmach usprawiedliwiane lub wypiera, a w najlepszym przypadku Janek odwracał pierwotną głupotę pod kamuflażem własnego przebłysku geniuszu

wchodzenie w relacje z kobietami, w których szuka następczyni własnej matki: mężczyzna z syndromem Piotrusia Pana będzie szukał kobiety, którą obarczy odpowiedzialnością za wykonywanie obowiązków i za podejmowanie decyzji
Tu się nie wypowiem. Za mało informacji, a właściwie życie prywatne mnie nie interesuje. Ale wiem co tu napisze jeden wykopek na ten temat xD

brak umiejętności wyrażania własnych uczuć: np. na bezradność czy smutek zareaguje złością, a zamiast okazać radość – może histeryzować.
egoizm i narcyzm: Piotruś Pan będzie przejawiał zachowania związane m.in. z niezdolnością do akceptowania poglądów innych niż własne

Co się dzieje poza kamerami nie wiemy. Ale w działalności publicznej wszystko widać. Gwałtowne zmiany decyzji, wyłączanie komentarzy, przerzucanie winy emocjonalnej na hejterów. Kłamstwa celem poprawy wizerunku, bo jak przystało na narcyza to mu poprawia humor.

lęk przed samotnością: osoba z kompleksem Piotrusia Pana będzie zawierać przypadkowe znajomości; ma dużą potrzebę imponowania innym
Cały ten kanał i kolejne aktywności spełniają ten punkt. Dodajmy do tego ciśnienie na interakcje z widzami i innymi Youtuberami.

#yanek #odyn #korsir
zdrajczyciel - Widzę, że mój wczorajszy screen jednego komentarza spadł z rowerka,  a...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-17 o 08.31.00

Pobierz
  • 2